english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Jan Marek
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

CZEXPATS Interview: Profesor Jan Marek, dětský kardiochirurg

Ve Spojeném království dnes žije okolo 100 000 obyvatel s českým občanstvím či původem. Najdeme mezi nimi mnoho významných osobností, ale také lidi s unikátními příběhy. V loňském roce jsme Vám začali přinášet rozhovory se zajímavými českými krajany v našem projektu CZEXPATS Interviews a v letos si je můžete poprvé užít ve video formátu.

Jak se projevil Brexit na zájmu českých lékařů o práci ve velké Británii? Které technologie nejvíce změnili za posledních pár let dnešní medicínu? A proč fotbalová Chelsea odmítla vyšetření, které by mohlo jejím mladým hráčům zachránit život? O tom všem se dozvíte v našem rozhovoru s dětským kardiologem profesorem Janem Markem.

Profesor Marek je vedoucím konzultantem v dětském kardiocentru v Great Ormond Street Hospital for Children v Londýně, profesoram ne University College London a také na Karlově univerzitě. Úspěšně obhájil řadu vědeckých grantů a mimo jiné napsal učebnici echokardiografie a prenatální kardiologie. Je také čestným členem České a Italské kardiologické společnosti.