english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální pravidla pro cesty a vstup do České republiky z USA

Od 9. 4. 2022 jsou veškerá protiepidemická opatření a omezení týkající se cestování a vstupu do ČR zrušena. Vstup do ČR je v současnosti možný pro všechny cestovatele s platným cestovním dokladem (a případně s vízem, jestliže je pro vstup do ČR potřebné) bez ohledu na jejich očkovací status.

Před nástupem cesty z USA do ČR si u přepravujících leteckých společností ověřte jejich podmínky pro přijetí cestujících na palubu a dále podmínky pro tranzit na přestupních letištích (případná nutnost předložení potvrzení o negativním výsledku koronavirového testu, nošení ochranných prostředků dýchacích cest apod.).

Základní přehled aktuálně platných pravidel vstupu osob do jednotlivých zemí světa je k dispozici na webu IATA po kliknutí na mapu země, která vás zajímá.


Aktuální opatření v souvislosti s COVID-19, platná na území ČR, se zveřejňují na webu Ministerstva zdravotnictví ČR. Dotazy ke COVID-19 a očkování zodpovídá informační linka ke koronaviru na tel. čísle +420 226 20 1221.

V případě, že po skončení pobytu v ČR chcete opět odcestovat do USA, ujistěte se, že splňujete podmínky pro vstup do USA. Ministerstvo zahraničních věcí důrazně doporučuje občanům ČR před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.