english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mons. ThDr. Mons Petr Esterka

Generální konzulát České republiky v Los Angeles s hlubokou lítostí oznamuje, že dne 10. srpna 2021 nás ve věku 85 let navždy opustil Mons. ThDr. Mons Petr Esterka, emeritní pomocný biskup brněnský. Od roku 1978 se intenzivně věnoval duševní péči o české katolíkyv USA a Kanadě a v roce 1999 jej papež Jan Pavel II. jmenoval pomocným biskupem brněnským a titulárním biskupem čefalenským.
 

 V roce 2013 mu tehdejší ministr zahraničí Karel Schwarzenberg předal prestižní cenu Gratias Agit za šíření dobrého jména České republiky v zahraničí

Zde v Kalifornii se s nímrozloučíme v pátek 20. srpna, 2021 v 10:30 hod. při mši svaté v“Kristově Katedrále” (Christ Cathedral,13280 Chapman Ave, Garden Grove, CA 92840).Modlitba růžence začne v 8:30 hod. a po té bude v 10:30 následovat mše svatá, kterou bude sloužit sídelní diecézní biskup Kevin Vann. Po mši svaté bude možnost setkání v kulturním centru v areálu katedrály.Po posledním rozloučení v USA ve společenství českých a slovenských krajanů,o které řadu let jako kněz a později jako biskup pečoval v rámci České katolické misie, bude jeho tělo převezeno do České republiky. Po zádušní mši sv. v Brně na Petrově a v jeho rodišti Dolních Bojanovicích bude zdeuložen k věčnému odpočinku na místním hřbitově.