english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Žádosti o peněžní dary krajanským spolkům na rok 2021

(Archivní článek, platnost skončena 09.06.2022 / 11:55.)

Generální konzulát České republiky v Los Angeles si dovoluje připomenout krajanským organizacím na západě USA, že nejzazší termín podání žádostí o peněžní dary krajanským spolkům v rámci programu vlády ČR na podporu českého kulturního dědictví v zahraničí na příští rok je 1. srpna 2020.

Žádost o finanční dar je k dispozici ZDE
 

Generální konzulát ČR v Los Angeles je partnerem pro krajanské spolky se sídlem ve státech Aljaška, Arizona, Colorado, Havaj, Idaho, Kalifornie, Montana, Nové Mexiko, Nevada, Oregon, Utah, Washington a Wyoming, jakož i na nezačleněných územích Americká Samoa, Guam a Severní Mariany.

Žádost je potřeba vyplnit a odeslat elektronicky. Vytištěnou žádost následně opatřete podpisem statutárního zástupce a do 1. srpna 2020 ji odešlete k dalšímu řízení k rukám paní Anety Campbell na následující adresu:

Consulate General of the Czech Republic
10990 Wilshire Blvd., Suite 1100
Los Angeles, CA 90024

Pokud krajanský spolek žádá poprvé, je k žádosti o peněžní dar požadováno přiložení kopie registrace spolku v zemi působnosti a kopie platných stanov spolku.

Dle platných pravidel je potřeba provádět vyúčtování peněžního daru za předchozí rok za předpokladu, že spolek byl obdarován. Vyúčtování se předkládá  Generálnímu konzulátu ČR v Los Angeles do 15. ledna 2021. Neúplné nebo nepřesné vyúčtování může být důvodem pro neudělení peněžního daru v následujícím roce.

Rozhodnutí o poskytnutí peněžních darů na rok 2021 bude zasíláno ve 2. čtvrtletí roku 2021.