english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Žádosti o peněžní dary krajanským spolkům na rok 2023

Generální konzulát České republiky v Los Angeles si dovoluje připomenout krajanským organizacím na západě USA, že nejzazší termín podání žádostí o peněžní dary krajanským spolkům v rámci programu vlády ČR na podporu českého kulturního dědictví v zahraničí na příští rok je 1. srpna 2022.

Žádost o finanční dar je k dispozici zde 

Generální konzulát ČR v Los Angeles je partnerem pro krajanské spolky se sídlem ve státech Aljaška, Arizona, Colorado, Havaj, Idaho, Kalifornie, Montana, Nové Mexiko, Nevada, Oregon, Utah, Washington a Wyoming, jakož i na nezačleněných územích Americká Samoa, Guam a Severní Mariany.

Žádost je potřeba vyplnit a odeslat elektronicky. Vytištěnou žádost následně opatřete podpisem statutárního zástupce a do 1. srpna 2022 ji odešlete k dalšímu řízení k rukám paní Anety Campbell na následující adresu:

Consulate General of the Czech Republic
10990 Wilshire Blvd., Suite 1100
Los Angeles, CA 90024

Krajanské spolky, které žádají poprvé, musí zároveň zaslat kopii o registraci spolku, včetně potvrzení o neziskovém charakteru organizace, a stanovy spolku.

V rámci poskytování peněžních darů na krajanské projekty budou upřednostňovány příspěvky na konkrétní a tradiční aktivity spolků, jako např. jsou kulturní a vzdělávací akce, před údržbou a opravami krajanských objektů.

Dle platných pravidel je potřeba provádět vyúčtování peněžního daru za předchozí rok za předpokladu, že spolek byl obdarován. Vyúčtování se předkládá  Generálnímu konzulátu ČR v Los Angeles do 15. ledna 2023. Neúplné nebo nepřesné vyúčtování může být důvodem pro neudělení peněžního daru v následujícím roce.