english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Američtí nákupčí z oboru vína a destilátů navštívili české vinaře a výrobce tvrdého alkoholu

Ve dnech 2 – 6. května 2017 navštívila Českou republiku skupina amerických nákupčích zastupující importéry z Kalifornie, Texasu a východního pobřeží USA (New York, Connecticut). 

Cílem mise bylo setkat se s českými vinaři a výrobci destilátů, kteří by chtěli buď začít vyvážet na velmi perspektivní americký trh či svůj vývoz podstatně rozšířit. Mise byla realizována Generálním konzulátem ČR v Los Angeles v rámci projektu ekonomické diplomacie za podpory Ministerstva zemědělství a Ministerstva zahraničních věcí ČR a věcné asistence pana Radima Petratura z Klubu Sommeliérů a Zdeňka Chromého z firmy Rudolf Jelínek.

Templářské sklepy Čejkovice

Templářské sklepy Čejkovice 

V rámci nabitého programu se američtí hosté účastnili podnikatelského fóra na Ministerstvu zemědělství dne 2.5.2017 (Czech Wine and Liqueur Forum - zde), kde se setkali s více než desítkou malých a velkých vinařských podniků a výrobců likérů. Toto fórum bylo příležitostí představit hostům výrobky, ale též pro české účastníky se dozvědět o příležitostech na americkém trhu i všech praktických otázkách, které jsou s exportem do USA spojeny. Zkušenosti s americkým trhem představil Martin Déva ze společnosti Rudolf Jelínek, která do USA s přestávkami vyváží od roku 1934 a Noah Ullman z americké firmy Czech Wine Imports dovážející česká a moravská vína.

V Chateau Valtice

V Chateau Valtice

Následně mise navštívila vybraná vinařství na jižní Moravě (např. Templářské sklepy Čejkovice, Chateau Valtice, Znovín Znojmo, Vinice Hnánice, vinařství Sonberk) a destilérku Rudolf Jelínek ve Vizovicích, kde ochutnávali vzorky, vyhledávali nejvhodnější výrobky pro americký trh a poskytovali praktické rady českým výrobcům, kteří vstup na americký trh teprve zvažují a to v oblastech marketingu, požadavků / vkusu amerických zákazníků a jejich očekávání.

Ve firmě Rudolf Jelínek ve Vizovicích

Ve firmě Rudolf Jelínek ve Vizovicích

Návštěva měla konkrétní přínosy s tím, že účastníci mise z USA v průběhu návštěvy sdělili, že nabídka českých producentů určitě najde uplatnění na americkém trhu a jako dovozci budou doporučovat nákup vybraných produktů z ČR, což projednali na místě přímo s vybranými producenty. 

 

Marino Radačič, ekonomický diplomat, Generální konzulát ČR v Los Angeles