english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Jan Kubata Czechtrade
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká kola a koloběžky uspěly na veletrhu Interbike v Las Vegas

Na veletrhu Interbike, který se ve dnech 20.–22. září 2017 konal v Las Vegas, se úspěšně představily české firmy Favorit a Crussis. Pravidelně zde vystavuje na 750 společností, které reprezentují přes 1400 značek. Kromě kol samotných mohou návštěvníci, především z řad profesionálů, vidět představení novinek v oboru – jak moderní technologie, tak nové designy a příslušenství včetně oblečení a doplňky.

Znovuoživená firma Favorit, která má v ČR dlouhodobou tradici, přišla s ukázkou unikátních, na míru dělaných kol na bázi uhlíkových vláken, která jsou ultralehká (s váhou několika málo kilogramů), s precizním ručním zpracováním a retro designem, jenž oslavuje návrat mezi kreativní zlatá léta českého průmyslu 60. let.

Favorit

Favorit

Koloběžky firmy Crussis pak zaujaly svým jednoduchým, ale efektivním provedením a velmi vysokou kvalitou zpracování, přičemž míří svým stylem především na kalifornskou mládež a studenty. 

Crussis

Crussis

 V USA začíná jízda na kole zažívat určitou renesanci, a to především ve velkých městech, která bojují se zátěží automobilismu. V Los Angeles bylo za posledních deset let vybudováno na 800 mil cyklostezek, podobně jsou na tom i další velká města, která kromě cyklostezek podporují výstavbu sítě automatických půjčoven kol či plošin na přepravu kola na předních částí autobusů. Podle organizace Alliance for Biking and Walking stouplo za posledních deset let množství lidí jezdících na kole do práce o 70 %. Největší nárůst byl zaznamenán v aglomeracích jako Washington DC, Minneapolis a Portland.

Interbike

Interbike

Trendem letošního roku byla elektrokola ve všem možném provedení – od silničních po horská, přičemž nejnovější výrobky začínaly sahat na pomezí kola a motocyklu, a to díky masivní konstrukci, ale i velké váze kvůli zátěži baterií. Rozšiřují se hydraulické brzdy, více jsou vidět širší pneumatiky, provedení s elektromotorem začíná být populární i u offroad kol a i kola začínají být smart. Velkou část expozice zabíraly výrobky čínských firem, které tradičně patří mezi producenty dostupného spotřebního zboží.

České firmy se na veletrhu rozhodně neztratily a Interbike potvrdil, že o české kvalitní výrobky je na západním pobřeží USA zájem. A i české produkty mohou zaujmout tu skupinu spotřebitelů, kteří preferují dražší, hodnotné a spolehlivé výrobky před levnější masovou výrobou z Asie.

V příštím roce se Interbike přesune v rámci Nevady do města Reno a bude hostit návštěvníky ve dnech 18.–20. září ve Sparks Convention Center. 

 

Marino Radačič, ekonomický diplomat,  Generální konzulát ČR v Los Angeles