english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Marino Radačič
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika se představila na největším kongresu incentivní turistiky v USA

Ve dnech 15 – 19. října se v nevadském Las Vegas uskutečnil kongres a veletrh IMEX America 2018 zaměřující se na incentivní turistiku resp. MICE (meetings, incentives, conferences and exhibitions), což je vrcholný segment turistického ruchu orientovaného na organizaci prestižních kongresů a konferencí a obchodních jednání. 

IMEX je největší akcí svého druhu v USA a je důležité, že ČR zde byla široce zastoupena a i díky PROPED se podařilo uspořádat odbornou prezentaci pro skupinu nákupčích i marketingovou kampaní posílit naší vizibilitu. Přínosy úspěšných prezentací na takovémto veletrhu se brzy mohou ukázat v počtu návštěvníků Prahy i českých regionů.

Tato výseč turistiky je pro Českou republiku extrémně zajímavá, neboť jejím prostřednictvím se do Prahy a regionů mohou dostat velké americké firmy, které na své akce zvou tisíce zaměstnanců a hostů. Hosté z Ameriky jsou přitom pro naši zemi velmi perspektivní – již dnes ČR navštíví přes 540 tisíc Američanů ročně, kteří zde stráví v průměru 3,5 dne a tedy 1,5 milionu nocí a v průměru nad jinými návštěvníky vynikají vysokými výdaji.  

GK Šepelák představuje ČR na IMEX snídani

GK Šepelák představuje ČR na IMEX snídani

Kromě účasti na veletrhu IMEX, který byl nabitý B2B mítinky, uspořádal Generální konzulát ČR v Los Angeles a CzechTourism v rámci projektu ekonomické diplomacie PROPED i pracovní snídani pro čtyřicítku hostů z řad amerických nákupčích. Na snídani ve svém projevu zdůraznil Generální konzul ČR v Los Angeles Pavol Šepelák vynikající ekonomickou kondici České republiky jakožto člena EU a i skutečnost, že se naše země nadále řadí mezi nejbezpečnější státy Evropy i celého světa v rámci tzv. Global Peace Index, což je pro tuto klientelu jeden z nejdůležitějších faktorů při rozhodování.

Michaela Claudino z CzechTourismu ve své prezentaci představila Prahu i regiony, skvělou polohu České republiky uprostřed Evropy s vynikajícím spojením do celého světa a poukázala na výborné hodnocení země z pohledu MICE touristiky – dle indexu ICCA (International Congress and Conference association) je ČR osmou nejlepší destinací pro obchodní schůzky, dle světového cestovatelského serveru TripAdvisor je ČR sedmou nejlepší turistickou destinací světa a dle Green Cities Index 2018 je Praha nejzelenějším městem Evropy. V ČR je unikátní kombinace kultury, památek včetně největší koncentrace hradů a zámků v Evropě, ale též vynikající a přitom cenově dostupné kuchyně.

Michaela Claudino (CzechTourism NY)

Michaela Claudino (CzechTourism NY)

Roman Muška z Prague Convention Bureau poté představil kapacity Prahy, které jsou z hlediska hotelových míst i kongresových sálů v ČR největší. Kromě Kongresového centra a prostorů, které mají velké pražské hotely, představil Roman Muška i teprve budované / plánované kapacity, které mají Prahu dále zatraktivnit z pohledu zahraniční kongresové klientely.  Praha vyniká i konkurenceschopnými cenami, kvalitou hotelových služeb, ale i jednou z nejlepších městských hromadných doprav na světě.

Český pavilon na IMEX

Český pavilon na IMEX

 

Po snídani následoval networking, do které se kromě hostů zapojili všichni čeští návštěvníci, kteří zastupovali přední české hotely, kongresové prostory, touroperátory i jednotlivé regiony. Za ČR byli letos na IMEXu mj. zástupci hotelů Hilton a Alcron, operátoři Senator Travel a Europea Travel, a BestSport, Prague Boats, Prague Congress Center, Jihočeská centrála cestovního ruchu a Prague Convention Bureau. Následovala série výstavních dní naplněná mítinky na reprezentativním českém pavilonu. Prezentaci ČR podtrhla i menší marketingová kampaň formou informativního banneru na webu veletrhu placená z projektu ekonomické diplomacie, která lákala návštěvníky na českou expozici.

 

Marino Radačič, ekonomický diplomat, Generální konzulát ČR v Los Angeles