english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Marino Radačič
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy se představily na mezinárodním veletrhu biotechnologií Bio Convention 2017 v San Diegu

Bio Convention je největší a zároveň nejprestižnější veletrh biotechnologií na světě. 

Biotechnologie a life sciences jsou stejně jako IT či elektromobilita jedním z předních inovativních oborů který přináší revoluční produkty a technologie, jenž lidstvu umožňují bojovat se zákeřnými nemocemi cestou nových vakcín či léčby šité na míru, snižovat dopad našich aktivit na životní prostředí např. formou vývoje biopaliv, zvyšovat produkci potravin za použití méně pesticidů či mít bezpečnější a efektivnější výrobní procesy.

Česká republika má v oboru velmi dlouhou tradici a čeští vědci stáli u zrodu takových produktů jako jsou kontaktní čočky či léčiva proti nemoci AIDS.

Snad všechny státy světa jsou si vědomy přitažlivosti tohoto sektoru oboru a jeho potenciálu. Z tohoto důvodu je každoroční Bio Convention příležitostí, kterou si světové ani české firmy nemohou nechat ujít, neboť představuje příležitost seznámit se s nejnovějšími trendy v oboru, potkat se potenciálními americkými, asijskými či evropskými partnery z řad firem či výzkumných institucí, poznat pobídky v jednotlivých státech světa či formou unikátního partneringu absolvovat série B2B mítinků. Pravidelně se veletrhu Bio Convention účastní 1800 vystavovatelů z téměř 70 zemí světa a navštíví jej přes 15000 odborníků z oboru biotechnologií a farmaceutického průmyslu.

České firmy byly na letošním ročníku zastoupeny českým pavilónem s 10 vystavovateli. V rámci oficiální účastí pod hlavičkou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a CzechInvestu vystavovaly firmy Apigenex, Biovendor, PharmInvent, Ústav experimentální botaniky Akademie věd ČR; MB Pharma, Meditox, NEOX, Quita Analytica a národní asociace CzechBio a agentura Czechinvest.  

Český státek na Bio Convention 2017

Český státek na Bio Convention 2017

Ekonomický diplomat GK LA Marino Radačič dne 20. 6. 2017 navštívil českou expozici, kde se setkal s účastnickými firmami a přislíbil podporu GK Los Angeles v jejich snaze navázat kontakty a etablovat se na americkém trhu. GK LA bude s účastníky nadále v kontaktu a ve spolupráci s Czechinvestem a MPO je připraven podporovat je v aktivitách v USA. V roce 2018 se Bio Convention bude konat na východním pobřeží USA, v Bostonu.

Marino Radačič, ekonomický diplomat GK Los Angeles