english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy se představily na CES Las Vegas

České firmy se v rekordním počtu představily na nejprestižnějším veletrhu spotřební elektroniky CES Las Vegas ve dnech 5.–9. 1. 2017.  
 

V rámci projektu CzechDemo podpořeném Czechinvestem přijely 4 firmy (Six Guys Labs, Oscar Tech, XTND a PIXBUF), další čtyři české firmy (KR Audio, 440 Audio, Prusa Research a AQ), se účastnily v rámci svých privátních projektů.

Projekt CzechDemo chce v budoucnu dotovat až 144 českých firem celkem 10 miliony korun a vyslat je na 12 prestižních startupových hi-tech akcí, jako je právě CES.

Firma Six Guys Labs představila své výrobky (trackery Actijoy) zjednodušující péči a monitoring wellness pro domácí mazlíčky. OscarTech do Vegas přijel představit svou aplikaci zjednodušující komunikaci přes tablety pro seniory. XTND se pochlubila svým elektřinou poháněným skateboardem resp. longboard postaveným na bázi unikátně lehkého karbonového materiálu s dojezdem až 20km na jedno nabití. Firma Pixbuf ve Vegas prezentovala svou aplikaci zjednodušující sdílení, distribuci a prodej fotografií.

Firma KR Audio se v USA hodlá prosadit svými mimořádně kvalitními zesilovači. 440 Audio vyrábí unikátní gramofony, které jsou na pomezí hi-tech techologických výrobků a uměleckých děl. Prusa Research ve Vegas ukázal své vysoce poptávané 3D tiskárny. Firma Acoustique Quality odborné veřejnosti představila své Hi-fi reprosoustavy Pasison Orca. 

CES LAS VEGAS (fotografie Czechinvest)

CES LAS VEGAS (fotografie Czechinvest)

 

Celkově na CES letos vystavovalo přes 3800 společností včetně více než 600 start-upů ze 33 zemí. Veletrh navštívilo 175 000 odborníků, z toho 1/3 ze zemí mimo USA.

Veletrh CES potvrdil svou pozici jako hlavní světové arény v oblasti spotřební elektroniky přičemž hlavními trendy letošního roku byly chytrá, hlasem ovládaná elektronika jako součást Internetu věcí, samořídící elektromobility a zábavní elektronika – především v oblasti virtuální a augmented reality.

Marino Radačič, ekonomický diplomat, Generální konzulát ČR v Los Angeles