english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Marino Radačič
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy uspěly na největším veletrhu spotřební elektroniky CES Las Vegas

I tento rok se české firmy zúčastnily světově prestižního veletrhu spotřební elektroniky CES v nevadském Las Vegas ve dnech 8.–12. ledna 2018, kde se pravidelně přestavují novinky v oblasti chytrých spotřebičů, mobilních zařízení či automobilů.  V letošním roce vystavovalo na 3900 firem a veletrh navštívilo 184 000 návštěvníků z řad profesionálů či médií. České firmy se kromě samotné výstavy mohly zúčastnit i dvou doprovodných akcí přichystaných Generálním konzulátem ČR v Los Angeles.  

Na českém pavilonů v Eureka Park, kde vystavovalo na 900 startupů, se představilo celkem 6 firem z toho tři – ApuTime (výrobce nástroje pro řízení projektů), Six Guys Labs (dodavatel chytrého zařízení pro monitoring domácích mazlíčků Actijoy) a Oscar Senior (výrobce aplikace pro snazší komunikaci pro seniory) pod hlavičkou finančího příspěvku z projektu CzechDemo agentury CzechInvest za podpory Generálního konzulátu ČR v Los Angeles, který přispěl na marketingovou kampaň pod hlavičkou projektu ekonomické diplomacie PROPED Ministerstva zahraničních věcí ČR s cílem zvýšit povědomí o českých firmách v českých i mezinárodních médiích.

České firmy v obležení návštěvníků

České firmy v obležení návštěvníků

Další tři firmy – 2Realistic (dodavatel řešení pro virtuální realitu využitelnou při prodeji/návrhu nemovitostí či v autoprůmyslu nebo gamingu), HE3DA (výrobce unikátních lithiových baterií) a Framexx (dodavatel designových obrazovek – smart rámečků) byly na českém pavilonu bez finanční podpory Czechinvestu. 

CES Las Vegas - firma Oscar Senior

CES Las Vegas - firma Oscar Senior

Firma Angee (výrobce chytrých bezpečnostních kamer) měla na veletrhu zastoupení formou prezentační kanceláře v hotelu Venetian.

Kromě samotného vystavování zorganizoval Generální konzulát ČR v Los Angeles a CzechInvest doprovodnou akci Czech Tech Networking Event dne 8.1, kde měli zájemci z řad českých/evropských firem příležitost diskutovat se zajímavými panelisty (Pawel Pietrasienski – Director of Special Projects at Nevada Governor's Office of Economic Development, Jan Procházka – CEO firmy HE3DA, Liran Rosenfeld – CEO firmy Passright, Tomáš Posker – CEO firmy Oscar Senior, Robert Hašek – CEO firmy Six Guys Labs/Actijoy) zkušenosti z podnikání v USA a o tom, jak prorazit na americkém trhu s technologickými produkty. Akce, kterou moderoval DEK Marino Radačič za GK Los Angeles, se zúčastnilo přes padesát lidí, po oficiální části následoval neformální networking.

Czech Tech Networking Event

Czech Tech Networking Event

O den později, tj. 9. 1., se české firmy mohly zúčastnit akce pořádané EIT Digital (zastupující Evropskou komisi v Silicon Valley) ve spolupráci se zástupci členských států EU včetně Generálního konzulátu ČR v Los Angeles. Pan generální konzul Pavol Šepelák zde ve svém projevu představil Českou republiku a její průmyslovou základnu a inovativní potenciál a předal slovo panu Janu Procházkovi z české firmy HE3DA, který představil svoje unikátní řešení pro uskladňování energie.

GK Šepelák na akci EIT Digital

GK Šepelák na akci EIT Digital

CES Las Vegas v letošním roce se zaměřil na hlasem ovládané technologie resp. osobní asistenty a jejich široké využití ve spotřební elektronice – od televizorů přes kuchyňské spotřebiče po bezpečnostní systémy. Trendem je i stále větší účast automobilek na tomto veletrhu, kde představovaly novinky v oblasti autonomního řízení, elektromobility a propojení vozidel s hlasovým ovládáním. Je to veletrh, jehož návštěvu by si neměla nechat uniknout žádná česká hi-tech firma. 

Západní pobřeží USA je jedním z technologických center světa a české firmy, které zde chtějí uspět, zde mohou získat podporu jak od Generálního konzulátu ČR v Los Angeles, tak kanceláře CzechInvestu v San Franciscu, které spolu organizují množství networkingových i prezentačních akcí a pomáhají firmám v organizaci účasti na veletrzích jako je CES Las Vegas či TechCrunch Disrupt. 

 

Marino Radačič, ekonomický diplomat, Generální konzulát ČR v Los Angeles

 

CES Las Vegas

CES Las Vegas