english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Marino Radacic
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy v oboru dronů excelovaly na veletrhu Commercial UAV Expo v Las Vegas

Díky projektu PROPED se pět českých firem zaměřených na technologie bezpilotních systémů mohlo velmi úspěšně předvést na veletrhu Commercial UAV Expo v Las Vegas. Kromě řady B2B mítinků měly firmy i příležitost poznat ekosystém autonomních systémů státu Nevada a získat vhled do základů úspěšného podnikání evropských firem v USA.  
 

Projektu ekonomické diplomacie realizovaného GK Los Angeles a CzechInvest San Francisco pod záštitou Aliance pro bezpilotní letecký průmysl ČR se ve dnech 28.10 – 1.11. 2019 zúčastnily firmy UPVision, AgentFly, LIAZ, Workswell a Eagle One, které všechny patří mezi špičku českého bezpilotního (UAV) byznysu.

Veletrh Commercial UAV Expo v Las Vegas je jedním z největších amerických /světových veletrhů zaměřených na integraci technologie dronů do komerční sféry. Kromě expo je součástí veletrhu i třídenní odborná konference. Byť má Commercial UAV i svou evropskou odnož, z hlediska hodnocení českých firem je americká verze méně akademicky a o to více byznys orientovaná.

Commercial UAV Expo

Commercial UAV Expo

Česká republika měla díky PROPEDu na Commercial UAV Expo poprvé v historii svůj stánek, kde měly všechny firmy příležitost se představit ve vizuálně atraktivní podobě videoprezentací. Kromě samotného výstavního prostoru získala ČR i 20 minutový časový prostor k představení českých bezpilotních technologií a českého UAV ekosystému v rámci konference, čehož se ujal víceprezident Aliance pro bezpilotní letecký průmysl ČR Jakub Karas. Nadto GK Los Angeles a CzechInvest SF vytvořily přehlednou prezentaci českých účastníků na mikrowebu www.czechdrones.us .

V rámci PROPEDu zajistili GK Los Angeles a CzechInvest San Francisco pro členy mise i doprovodný program. Česká delegace absolvova např. odborný mítink na Nevada Institute For Autonomous Systems (NIAS), kde představila své produkty a projednala možnosti zapojení ČR do tohoto institutu. Setkala se rovněž s ekonomickou sekcí Nevada Governor's Office of Economic Development, kde měli členové mise příležitost seznámit se s podnikatelským prostřední ve státu Nevada.

Commercial UAV Expo

Commercial UAV Expo

Veletrh v Las Vegas potvrdil, že drony se již zařadili do prakticky použitelných technologií, které již ted začínají měnit řadu zavedených oborů lidské činnosti – od zemědělství přes logistiku či monitoring infrastruktury nebo pojišťovnictví po vojenství. České firmy ukázaly, že i v tomto inovativním odvětví patří mezi světovou špičku.

Marino Radačič, ekonomický diplomat, Generální konzulát ČR v Los Angeles