english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava českých startups na TechCrunch Disrupt 2015

V období 21. - 23. září 2015 se jako každoročně v San Francisku konala TechCrunch Disrupt. Několik talentovaných českých začínajících firem, jako je SynergyKit, Corinth, Oscar Tech, Mailytics, Flydeo, SRTV a PPC Bee, se představily potenciálním investorům a partnerům na světovém trhu.
 

Každá ze zmíněných společností má jedinečný nápad. SynergyKit pomáhá uživatelům snižovat čas a náklady na vývoj aplikací cloud, desktop a také webových aplikací. Corinth vyvíjí pohlcující vzdělávací aplikaci, která umožní učitelům využít zkušenosti 3-D přímo ve výukách. Oscar Tech vyvinul speciální aplikaci pro table, která usnadňuje komunikaci mezi seniory a jejich rodinami. Mailytics analyzuje vaše e-maily podle obsahu a poskytuje jejich hodnocení rychleji. PPC Bee vyvinul automatizaci pro proplacení za proklik na produktové kampaně (PPC), takže uživatel si vydělá více a snadněji.

Podobně jako v loňském ročníku, tyto mladé české firmy se během populární třídenní konvence na inovace a moderní technologie, snažily zaujmout zahraniční investory a místní vývojařské společnosti. Jejich pobyt v San Franciscu byl organizován a podporován Českou vládní agentura CzechInvest a Czech ICT Alliance. Akce také osobně podpořili zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a české pobočky CzechInvest, společně s GK Los Angeles.

Kromě TechCrunch Disrupt v San Francisku probíhala také konference nazvaná SEC2SV (Startup Europe Coming to Silicon Valley), na niž byla pozvána česká firma SRTV, jejíž prezentace vzbudila nemalou pozornost.

Paralelně se v Silicon Valley uskutečnila i dvě setkání startaupů Visegrádké čtyřky (Polsko, Slovensko a Maďarsko) s místními americkými investory, a to jednak v rámic networkingové akce na rezidenci českého honorárního generálního konzula Richarda Pivnicky, a jednak při večeru V-4 nazvaném "Inovace v srdci Evropy".

Galerie


Czech Startups 2015