english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Marino Radačič
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dvacítka českých firem na Techcrunch Distrupt 2017 v San Franciscu

V rámci společného projektu Czechinvest, Prague Startup Center a GK Los Angeles, které spojily Czechdemo, projekt ekonomické diplomacie PROPED a příspěvek Prague Startup Center / ICT Aliance dostalo 19 českých firem příležitost představit se v Silicon Valley, které je Mekkou počítačových technologií. 

Program pro české startupy zahájilo neformální setkání v parku Crissy Fields u Golden Gate v neděli 17. září s téměř osmdesátkou českých podnikatelů a zaměstnanců technologických firem, kteří v San Franciscu již dlouhodobě působí. U českého piva Primator, Pilsner Urquel a Czechvar a medovníku Marlenka se účastníci projektu tak mohli potkat se zástupci firem jako je AVAST či Google, Lifelique a řadou dalších.  

Česká grilovačka v San Franciscu - příležitost poznat české firmy, které již v Silicon Valley uspěly

Česká grilovačka v San Franciscu - příležitost poznat české firmy, které již v Silicon Valley uspěly

 

Na neformální setkání navázal formální panel o den později na půdě české technologické firmy STRV  za účasti Davida Semeráda (STRV), Ondřeje Homoly (Corinth / Lifeliqe), Radka Janků (Battswapp), Miroslava Peřiny (XTND), Michala Zálešáka (Prague Startup Center) a ředitele kanceláře Czechinvest San Francisco Miroslava Tenkla, kde se diskutovaly cesty, jak uspět v USA, kde hledat kontakty a potenciální partnery / investory a také a jak může česká komunita nově příchozím přímo pomoci. Zástupci úspěšných firem zároveň varovali před náročností života v San Franciscu, které patří mezi nejdražší místa planety s konkurencí na úrovni „Olympijských her“ byznysu, což ale kompenzují obrovské příležitosti i ekosystém Silicon Valley – firem, investorů a univerzit, který láká nejlepší mozky z celého světa.

Panel s českými firmami v Silicon Valley v sídle firmy STRV

Panel s českými firmami v Silicon Valley v sídle firmy STRV

V úterý 22.9 se pak večer uskutečnil Central European Pitch Night za podpory Central European Connection což je partnerství ČR, Rakouska, Polska a Maďarska. Dva nejlepší startupy ze zúčastněných států – za ČR AquaQube a Battswapp mohli svůj „pitch“ představit skupině angel investorů, kteří se zaměřují na projekty z Evropy. Akce s předpokládanou účastí 80 lidí přilákala téměř téměř dvě stovky zájemců a stala se pro české firmy vynikající networkingovou akcí, která dala vzniknout řadě nečekaných kontaktů. 

Pitch Night - vystoupení firmy AquaQube

Pitch Night - vystoupení firmy AquaQube

Ve středu 23.9 byl český výstavní den na pavilonu Techcrunch, kde všechny příchozí české firmy měly příležitost prezentovat své produkty Techcrunch komunitě, médiím, i zástupcům globálních firem, investorů, startupistů i řadě konzultantů.

České firmy na Techcrunch

České firmy na Techcrunch

O den později pak účastníci projektu měli příležitosti navštívit kanceláře původem české, nyní globální společnosti GoodData a s jejich zástupci probrat začátky firmy v USA i kulturu podnikání na západním pobřeží. Toto setkání nabídlo unikátní vhled do toho, jak se musí transformovat česká firma, pokud chce úspěšně působit na celém světě a jak akceschopně integrovat zaměstnance z řady kontinentů do úspěšné sítě, která podporuje inovativní trendy uvnitř společnosti.

 

Techcrunch

Techcrunch

Pro všechny zúčastněné – zástupce firem Xevos, Cleo Finance, Simple Dent, Statusdroid, Videjo, Six Guys Labs – Actijoy, Dataddo, ROG, viaGood, Incomaker, Battswap, Angitu, Nanits Universe, Decissio, AquaQube, Lipa Learning, Brightify, Leadspicker a XTND byl Techcrunch a další akce skvělou příležitostí proto, nahlédnout do fungování Silicon Valley, otestovat svůj produkt na americkém publiku, ale též poznat investory a potenciální klienty. Silicon Valley zůstává pro startupy jednou z hlavních bran do USA a důležité poznání pro všechny bylo – kdo chce v Silicon Valley uspět, musí zde být. 

Marino Radačič, ekonomický diplomat, Generální konzulát ČR v Los Angeles