english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Generální konzul Pavol Šepelák na Utah Global Forum a Utah Valley University Diplomatic Conference on International Trade Relations, 24.–25. října 2016

Generální konzul Pavol Šepelák se v třetím říjnovém týdnu zúčastnil dvou prestižních konferencí  Utah Global Forum a Utah Valley University Diplomatic Conference, které se zaměřily na aktuální politické a ekonomické otázky světa. GK Šepelák využil příležitostí a na obou akcích prezentoval Českou republiku jako ideální místo pro podnikání a pro investice z Utahu.

GK Pavol Šepelák  na Utah Global Forum

GK Pavol Šepelák  na Utah Global Forum

V rámci Utah Global Forum s podtitulem Mapping the future of Global Business se GK Pavol Šepelák aktivně zúčastnil stolu k tématu „International networking“ za účasti generálních konzulů Mexika, Japonska a ředitele zastoupení Tchajwanu. Ve svém vystoupení Pavol Šepelák vyzdvihl hospodářskou a politickou stabilitu ČR jakožto liberální země a člena NATO a Evropské unie včetně vnitřního trhu a Schengenského systému. Připomněl liberální podnikatelské prostředí a silné stránky ČR, zejména pak průmyslovou základnu a technicky vzdělanou pracovní sílu. Zdůraznil naše hlavní průmyslové sektory a ocenil konkrétní americké investory, které v ČR již investovali. Představil roli Czechinvestu a jeho služeb včetně administrace pobídek, jež výrazně odbourávají všechny obtíže, kterým by investoři mohli čelit při příchodu do ČR. Na závěr vyzval utažské firmy ke zvážení investic v ČR s nabídkou asistence ze strany GK ČR v Los Angeles a Czechinvest.

GK Šepelák na Utah Global Forum

GK Šepelák na Utah Global Forum

V rámci Diplomatic Conference on International Relations pořádané Utah Valley University GK Šepelák vystoupil v panelu „Evropa“. Evropského stolu se kromě GK Šepeláka zúčastnila generální konzulka Velké Británie, generální konzul Španělska, honorární konzul Švýcarska a honorární konzul Německa. Zde se diskuze zaměřila na aktuální politická a ekonomická témata Evropy včetně budoucnosti evropské integrace či ekonomické a sociální otázky či témata jako bezpečnost a migrace. Pavol Šepelák představil ČR jako mimořádně bezpečnou zemi se stabilní ekonomickou situací a pro-podnikatelským prostředím, jež zastává liberální obchodní politiku, která se promítá i do podpory vyjednávání dohody o volném obchodě EU a US tzv. TTIP.

GK Šepelák na Diplomatic Conference on International Relations

GK Šepelák na Diplomatic Conference on International Relations