english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

GK Pavol Šepelák se setkal se starostou Seattlu a navštívil místní technologické firmy

GK Pavol Šepelák se v rámci své pracovní cesty do Seattlu setkal na snídani se starostou města, Edwardem Murrayem a absolvoval sérii návštěv místních technologických společností, mj. firmy Amazon, která představila své aktivity v oblasti umělé inteligence, cloud computingu a elektronického obchodu.

 V institutu Fred Hutchinson Cancer Institute pak měl GK Šepelák příležitost se dozvědět více o nejnovějších poznatcích v boji proti rakovině a o problematice komercionalizace biotechnologického výzkumu.

Na Washington Universitě se pak závěrem své návštěvy zúčastnil představení novinek v oblasti virtuální a augmented reality a diskuze se členy místní start-up komunity se starostou Murrayem.

 

GK Šepelák, starosta Seattlu Edward Murray a honorární konzul ČR v Seattlu Wayne Jehlik

GK Šepelák, starosta Seattlu Edward Murray a honorární konzul ČR v Seattlu Wayne Jehlik

 

Seattle je jedenáctou největší americkou metropolitní oblastí s téměř čtyřmilionovou populací a ekonomikou postavenou na službách, tradičním průmyslu i nových technologiích s výrazným vlivem leteckého průmyslu (díky přítomnosti firmy Boeing) a IT průmyslu (sídlo firem jako Microsoft či Amazon) a biotechnologického clusteru.