english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Babiš navštívil Kalifornii

Během své týdenní návštěvy Spojených států amerických nevynechal ministr financí a 1. místopředseda vlády Andrej Babiš pobyt v Kalifornii. V pondělí 20. dubna 2015 byl jeho program zaměřen na technologické giganty Kalifornie a české podnikatele aktivní v Sillicon Valley, v centru světových inovací a technologií. Účelem bylo nejen seznámení se s potenciálními investory v České republice, ale naopak i s českými firmami, které by rády expandovaly na americký trh.
 

Program návštěvy odstartoval v San Jose (CA), které je známo jako hlavní město oblasti Silicon Valley. Za doprovodu generálního konzula v Los Angeles Michala Sedláčka, hororárního konzula v San Franciscu Richarda Pivničku, ředitele pro západní pobřeží agentury CzechInvest Romana Horáčka a vedoucího ekonomické sekce velvyslanectví v USA Tomáše Harta, měl ministr Babiš jedinečnou příležitost setkat se se zástupci Googlu v jeho rozlehlé centrále. Tématem diskuse byly především ekonomické aktivity a inovační politika firmy, jenž představuje třetí nejhodnotnější značku na světe.

V Palo Altu následovalo setkání se zástupci amerického výrobce automobilů Tesla Motors a  softwarové společnosti NetSuite, jejíž celosvětové zastoupení zahrnuje také Brno, kde se nachází jedna z největších poboček firmy zabývající se prodejem softwarových služeb.

Na závěr dne se ministr Babiš setkal s úspěšnými i potenciálními českými investory a startupy. Setkání, které se zabývalo otázkou podnikání v Silicon Valley, ukončilo nejenom ministerskou návštěvu Západního pobřeží, ale také celkovou návštěvu USA.