english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předseda Poslanecké sněmovny PSP ČR J.Hamáček na návštěvě Kalifornie

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR J. Hamáček absolvoval ve dnech 18-19.května 2016 pracovní návštěvu Kalifornie, v rámci které se mj. sešel s českými podnikateli v Silicon Valley, absolvoval jednání se starostou San Francisca a byl přijat předsedou Shromáždění státu Kalifornie.
 

Pracovní snídaně s českými podnikateli ze Silicon Valley

Dne 18.5 byla pořádána snídaně za účasti předsedy PSP ČR J. Hamáčka a místopředsedy vlády P. Bělobrádka a delegace Hospodářského výboru se zástupci české podnikatelské komunity působící v Silicon Valley s českých start-upů a mladých firem, podnikajících v Silicon Valley. Diskuze se zaměřila na doporučení firem směrem k české vládě s tím, že firmy upozornily na potřebu zvýšit povědomí o ochraně duševního vlastnictví. Překážkou je, že v českém prostředí nejsou rozšířeny akciové opce (stock-option), které v USA dávají zaměstnancům možnost získat podíl na firmě a tak zájem na jejím úspěchu. Obecně je nadále velký rozdíl v míře regulací mezi EU a USA, kdy Evropa je z hlediska firem přeregulovaná a pro firmy stojící o globální úspěch či komercializaci invence zůstává nutností startovat takový proces v USA.

 

Přijetí starostou San Francisca Edwinem Mah Leem

Starosta Edwin Mah Lee na setkání dne 18.5 představil koncept Smart City pro San Francisco, v rámci kterého je plánováno i využití dopravních prostředků bez řidičů. Nadále se však počítá i s rozvojem  hromadné dopravy, čímž je zde možnost i pro trolejbusy z České republiky. Předseda Hamáček na setkání ocenil zkušenosti San Francisca v oblasti využití moderních technologií, které jsou pro ČR důležité, zejména pokud se jedná o nové platformy jako  dopravní služba UBER nebo ubytovací portál AirB´n´B. Tyto zkušenosti je San Francisco připraveno sdílet i s hl. m. Praha.

 

Přijetí předsedou Shromáždění státu Kalifornie Anthony Rendonem

Předseda Rendon na jednání dne 19.5 v Sacramentu vzpomínal na návštěvu České republiky v roce 2015, během které osobně navštívil Prahu a Český Krumlov a následně se zaměřil na stále se zlepšující ekonomickou situaci Kalifornie. Předseda Hamáček v diskusi o ekonomické situaci vyzdvihnul především český autoprůmysl a hovořil o jeho vlivu na českou ekonomiku a její zaměření. Mezi další témata patřila také migrace, kdy předseda Rendon pohovořil o různých aspektech migrace a zdůraznil vybrané pozitivní dopady, které má pro Kalifornii.