english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Projekt ekonomické diplomacie Kosher Česká Republika představil české židovské památky a kosher produkty židovské komunitě v Los Angeles

Generální konzulát ČR v Los Angeles a kancelář Czechtourism New York dne 10. října 2017 v Los Angeles úspěšně realizoval projekt ekonomické diplomacie ve spolupráci s American Jewish Committee Los Angeles. 

Projekt si formou společenského večera kladl za cíl oslovit představitele židovské komunity v Los Angeles a představit jim Českou republiku jako turistickou destinaci pro ty, kteří se zajímají o židovské památky a své kořeny v Evropě.

České produkty

České produkty

 

Kromě toho projekt představil i české kosher (i non-kosher) produkty, které se již vyváží na americký trh, jmenovitě pak slivovici Rudolf Jelínek.

Pivo Primátor

Pivo Primátor

A dále pivo Primátor (oba tyto produkty mají platné kosher certifikáty).

Marlenka

Marlenka

 

GK LA představil i medovník Marlenku (medové dorty jsou tradiční pochoutkou židovské komunity při příležitosti svátku Rosh Hashanah, který letos připadl na konec září), jejichž ochutnávky GK LA zařídil. Nadto GK Los Angeles prezentoval ČR i jako ideální místo pro filmové lokace s židovskou tématikou a to s odkazem např. na nedávno vysílaný seriál Genius o Albertu Einsteinovi.

VV Kmoníček

VV Kmoníček

Velkou zásluhu na úspěchu akce měla aktivní účast generálního konzula ČR v Los Angeles Pavla Šepeláka a úvodní vystoupení velvyslance ČR ve Washingtonu DC pana Hynka Kmoníčka, který ve svém projevu způsobem zdůraznil dlouhodobé vazby mezi Českou republikou, USA a Izraelem a mnoho styčných bodů ze společné historie. O nedávné historii a současnosti židovské komunity včetně obnovy židovských tradic v ČR pak ve svém expozé hovořil i profesor Jacob Labendz z Youngstown State University, který studoval i v České republice. Židovské památky v ČR včetně projektů jejich rekonstrukce „Deset hvězd“ představil Jiří Dužár z kanceláře Czechtourism v New Yorku. České kosher potraviny a ČR jako filmovou lokaci prezentoval DEK Marino Radačič z GK LA. O své zkušenosti z návštěvy ČR se podělila i Rachel Wallace z AJC Los Angeles.  

 

 

Marino Radačič, ekonomický diplomat, Generální konzulát ČR v Los Angeles