english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Marino Radacic
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Rekordní počet českých firem na největším veletrhu spotřební elektroniky CES Las Vegas

I tento rok se české firmy zúčastnily světově prestižního veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronic Show (CES) v nevadském Las Vegas ve dnech 6 – 10. ledna 2020, kde se pravidelně přestavují novinky v oblasti chytrých spotřebičů, mobilních zařízení či automobilů.  V letošním roce vystavovalo přes 4000 firem, veletrh navštívilo 180 000 návštěvníků z řad profesionálů či médií.  Z České republiky na CES vyrazil i rekordní počet 12 firem z čehož celkem 10 díky společné aktivitě CzechDemo CzechInvestu a projektu ekonomické diplomacie GK Los Angeles.  

Na českém pavilonů  v Eureka Park, kde vystavovalo na 900 startupů,  se představilo celkem 9 českých firem – z toho dvě pod hlavičkou PROPEDu  - firma Recall (výrobce smart lokalizačních nástrojů a zámků Fixed ) a startup Vividbooks (vyvíjející interaktivní učebnice, které pomáhají motivovat děti ke studiu STEM za využití rozšířené reality).

České firmy na CES Las Vegas

České firmy na CES Las Vegas

Projekt CzechDemo podpořil účast 7 firem v Eureka ParkuIntegromat (nástroj  pro automatizaci vnitřních procesů), MioMove (chytrá fitness vložka do bot), 24 Vision System (se systémem počítačového vidění pro kontrolu kvality produktů v autoprůmyslu), Domotron (nabídka celistvé smart-home platformy postavené na AI),  PRECISMO  (platforma pro skenování objektů do 3D modelů), SmartGuide (s aplikací digitálního průvodce pro turistické účely, který dnes již využívá přes 150 tisíc turistů) a Stopskate (elektrická brzda na brusle).

V Las Vegas Convention Center, což je část výstavní plochy CES určené vyspělým a na trh již plně připraveným technologiím, pak vystavovala firma VRginneers podpořená CzechInvestem, která je výrobcem hardwaru XTal Headset a softwaru poskytující bezprecedentní kvalitu VR obrazu pro průmyslové užití. V Sands Expo pak na vlastní náklady vystavovaly firmy AVAST a Perenio IoT.  

CES Las Vegas je největší veletrh svého druhu na světě -  vystavovat zde je tak skvělou příležitostí pro všechny inovativní české firmy. Naše startupy by neměly odradit ani vysoké ceny spojené  - Generální konzulát ČR v Los Angeles a CzechInvest pravidelně nabízí projekty spojené s finanční, organizační a logistickou podporou, které náklady umožní výrazně snížit. Být na CESu už tak není nedosažitelný sen.  

Marino Radačič, ekonomický diplomat, Generální konzulát ČR v Los Angeles