english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Marino Radacic
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Roadshow V4 po západním pobřeží USA představila Střední Evropu jako atraktivní turistickou destinaci

Generální konzulát ČR v Los Angeles a CzechTourism New York ve spolupráci s turistickými centrálami ostatních zemí V4 představili Střední Evropu jako turisticky atraktivní region formou série prezentací v Seattlu, Los Angeles a San Diegu.

V rámci projektu ekonomické diplomacie připravil GK Los Angeles a CzechTourism New York sérii prezentačních akcí na západním pobřeží USA s cílem podpořit incomingový turistický ruch. Projekt byl realizován v rámci širší spolupráce zemí V4.

Na projektu spolupracoval Hungarian Tourism Agency, Polish Tourism Organisation a Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenska, klíčová byla účast poskytovatelů z jednotlivých zemí V4 – za ČR zastoupeny Eastern Europe Tours (Praha), Pilsenjoy (Plzeň) a Savoy Westend Hotel (Karlovy Vary) a Kompas nabízející výlety po celé ČR.  

Propagační akce CzechTourism & GK Los Angeles

Propagační akce CzechTourism & GK Los Angeles

Roadshow cílila na hlavní centra amerického západu, odkud je snadné cestování do Evropy díky existenci předních mezinárodních letišť.

Prezentace se dne 22.10 uskutečnila v Seattlu, dne 23.10 v Los Angeles  a o den později v San Diegu. Každá prezentace byla zahájena krátkou moderovanou diskuzí zástupců turistických agentur formou „fireside chat“ , po které následovaly B2B mítinky desítek nákupčích s poskytovateli a lehké občerstvení.

Mítinky se zaměřily pouze na profesionály v oblasti cestovního ruchu – ze strany amerických partnerů pak zejména touroperátoři nabízející cesty do Střední Evropy a kombinace V4 zemí. 

GK Los Angeles k projektu vytvořil i webovou stránku www.destinationcentraleurope.com, která jednoduchou a přehlednou formou  představila základní vizuální obsah, kontakty a ke stažení i soubornou brožuru s informacemi o všech účastnících projektu.

Poskytovatelé služeb ze zemí V4 se setkali s desítkami amerických touroperátorů

Poskytovatelé služeb ze zemí V4 se setkali s desítkami amerických touroperátorů

Česká republika je nadále elitní destinací ve Střední Evropě, zájem turistů z USA se zatím koncentroval především na Prahu, cílem i do budoucna zůstává propagace ostatních regionů ČR, které mají též hodně co nabídnout.

Marino Radačič, ekonomický diplomat, Generální konzulát ČR v Los Angeles