english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání premiéra Sobotky se zástupci českých firem v Silicon Valley

GK Los Angeles v rámci vrcholové návštěvy PV ČR B. Sobotky spoluorganizoval s Czechinvestem schůzku premiéra s významnými českými podnikateli, kterým se podařilo se prosadit v Silicon Valley. Setkání konané dne 4.4 v San Franciscu se kromě předsedy vlády zúčastnil velvyslanec ČR v USA Petr Gandalovič, generální konzul ČR v Los Angeles Pavol Šepelák, náměstek ministra průmyslu a obchodu Tomáš Novotný, generální ředitel Czechinvestu Karel Kučera a ředitel zastoupení Czechinvestu v San Franciscu Roman Horáček.
 

Zástupci firem STRV, Avast, Apiary, GoodData, Kerio a Metatron Ventures s delegací diskutovali o podmínkách svého působení v USA, sdíleli své zkušenosti s americkým trhem a poskytli doporučení pro kroky, které by z jejich pohledu mohly dále posílit konkurenceschopnost České republiky na poli moderních technologií. Firmy volaly po dalším posílení technického vzdělávání v ČR, lepším motivování absolventů pro podnikání a celkovém prohloubení vazeb mezi domácí podnikatelskou a akademickou sférou. Oceněna byla řada stávající aktivity českého státu v USA, mj. přínos projektu CzechAccelerator zaměřeného na podporu českých start-upů.

Premiér v následné debatě poděkoval firmám za tvorbu vysoce kvalifikovaných pracovních míst v ČR, šíření dobrého jména země v USA a přislíbil podporu vlády malým podnikatelům, dalšímu vzdělávání studentů k podnikavosti a kreativnímu myšlení a pokračování elektronizace státní správy s cílem usnadnit podnikání.