english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Marino Radačič
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Tři české technologické firmy uspěly na největším veletrhu spotřební elektroniky CES Las Vegas

Consumer Electronic Show známá pod zkratkou CES Las Vegas je jednou ze světově nejproslulejších výstav spotřební elektroniky. Každoročně se zde představují novinky z oblasti domácích spotřebičů, komunikačních zařízení či počítačů. Stále častěji je CES vnímán i jako místo představení dopravy budoucnosti. V této prestižní společnosti se představily i tři české firmy. 

Letošní CES Las Vegas konaný ve dnech 7. – 11. ledna 2019 zaujal rekordních 190 tisíc návštěvníků z řad profesionálů, kteří měli příležitost navštívit celkem 4500 vystavujících firem. Veletrhu se zúčastnilo rovněž přes 6500 novinářů – akce měla proto i silné mediální pokrytí v České republice.

V části věnované fitness a zdraví se představila Sense Arena, která chce americký trh dobýt svým virtuálním simulátorem hokeje určeným nejenom profesionálům z NHL, ale též všem aktivním hokejistům z řad studentů. Simulátor předváděl známý český hokejista Patrik Eliáš, který donedávna působil v NHL, jehož prezentace vzbudila mimořádnou pozornost. 

GK Šepelák s Patrikem Eliášem a týmem Sense Arena na CES Las Vegas

GK Šepelák s Patrikem Eliášem a týmem Sense Arena na CES Las Vegas

V rámci velkého pavilonu firmy Canon se představila česká firma UniRobot, která v USA již dlouhodobě nabízí svůj výrobek, jenž kombinací hardwaru a softwaru umožňuje e-shopům vytvořit dokonalé fotografie nasnímaných produktů.    

S týmem UniRobot

S týmem UniRobot

Firma Angee  - český výrobce intuitivního a plně autonomního systému pro domácí zabezpečení se zázemím v Londýně a Silicon Valley, měla na veletrhu zastoupení formou prezentační kanceláře v hotelu Venetian při Sands Expo.

Tredem letošního CES byly hlasem ovládané technologie resp. osobní asistenti a jejich široké využití ve spotřební elektronice – od chytrých televizorů přes kuchyňské spotřebiče po automobily a domácí bezpečnostní systémy. Nositelná elektronika (wearables) zažívá návrat a to díky miniaturizaci senzorů a výrazně větší nabídce praktických funkcionalit a to především v oblasti zdravotnické techniky a wellness. Renesanci prožívá i virtuální / augmented realita a její použití jak v oblasti her tak prezentaci výrobků, designu a tréninku. Na CESu nechybí ani progresivní automobilky, které prezentují technologie v oblasti autonomního řízení, elektromobility / rychlonabíjení a in-car connectivity. Plné využití všech těchto technologií umožní až nasazení zde představených vysokorychlostních datových sítí 5G, které v budoucnu umožní masivní rozvoj Internetu věcí spojujícího senzory, spotřebiče a AI do všeobjímajícího ekosystému lidí a strojů

Budoucnost dopravy na CES

Budoucnost dopravy na CES

CES Las Vegas je veletrh, jehož návštěvu by si neměla nechat uniknout žádná česká technologická firma, neboť je to unikátní příležitost seznámit se s revolučními koncepty i praktickými výrobky, které mohou brzy proniknout do našich domácností, továren či našeho volného času.

Pro naše společnosti, které chtějí uspět na americkém trhu, je to i vynikající příležitost potkat zástupce amerických tech médií či potenciální investory. Samotný veletrh doprovází i řada konferencí a networkingových příležitostí organizovaných CES a nadnárodními firmami a na CES jsou pravidelně přítomni i zástupci Generálního konzulátu ČR v Los Angeles, kteří mohou napomoci zkontaktovat zajímavé partnery či provést elementární průzkum trhu.

Marino Radačič, ekonomický diplomat, Generální konzulát ČR v Los Angeles