česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Czech That Film startuje online

S ohledem na pandemii koronaviru nabízíme ke zhlédnutí 6 novodobých českých filmů divákům online a to od 27. dubna do 7. června 2020.

Každý týden bude na webové stránce Czech That Film dostupný jeden film z výběru (od pondělí do neděle). Divák si jej za malý poplatek bude moci spustit.
Prvním filmem ke spuštění od 27.4.2020 budou Staříci.
Dalšími filmy budou:  Karel, já a ty, Na střeše, Klec, Přes prsty a Hra.
Aktuální program také naleznete na facebookovém profilu festivalu.

Festival Vám přinášejí Česká centra a Ministerstvo zahraničních věcí ve spolupráci s dafilms.com

Níže uvádíme anotace k promítaným filmům spolu s datumem uvedení.

Staříci / Old-Timers  (2019)  - 27. dubna - 3. května

Režie: Martin Dušek, Ondřej Provazník

Z amerického Oregonu přilétá na pražskou Ruzyň emigrant Vlastimil Reiner (Jiří Schmitzer), válečný veterán a bývalý politický vězeň. Je mu už hodně přes osmdesát, je připoutaný na invalidní vozík a do značné míry odkázaný na pomoc ostatních. Proto na něj už na letišti čeká Antonín (Ladislav Mrkvička), dávný kamarád z protikomunistického odboje. Záhy vyjde najevo, že Vlasta přijel do Česka uskutečnit poslední misi svého života. Chce vypátrat a zabít komunistického prokurátora Václava Mráze, kterého porevoluční soudy nedokázaly nebo nechtěly za jeho zločiny z 50. let potrestat. Vlastimil přemluví Antonína, aby mu s akcí pomohl. Tonda si vypůjčí od vnuka starou obytnou dodávku a upraví ji tak, aby se v ní mohl Vlasta pohybovat. Oba starci vyrážejí na pro ně velmi obtížnou cestu za odplatou.

 

Karel, já a ty / Karel, Me and You (2019) - 4. -10. května

Režie: Bohdan Karásek

Uvěřitelný film o pauze v manželství, stálosti vztahů, empatii a mnoha dalších věcech. Inteligentní, přemýšlivá, jemná komedie s Jenovéfou Bokovou v hlavní roli. Saša (Jenovéfa Boková) cítí, že se její vztah s manželem Karlem (Miloslav König) vyčerpal, a tak od něj na čas odchází. Nachází chvilkový azyl u Dušana (Miroslav Faderholz), starého známého, který jim kdysi hrál na svatbě. Oba se snaží zorientovat ve svých vztazích a vzájemně jsou si v tomto tápání oporou. Celovečerní debut Bohdana Karáska klade důraz na přirozenost dialogů i hereckých výkonů. S neokázalou elegancí a subtilním humorem představuje svět třicátníků, kteří hledají, nacházejí a někdy i ztrácejí přátele i životní partnery.

 

Klec / The Cage (2019) - 11.-17. května

 

Režie: Jiří Strach

 

„Po osmdesátce je program fádní. Čekáte a čekáte a ani nevíte, na co,“ říká Květa Galová (Jiřina Bohdalová), bývalá učitelka, která bojuje se samotou v přízemním bytě kdesi na periferii Prahy. Náplní jejích dnů je péče o kostel a místního faráře, toho ale přeloží jinam. Když už se zdá, že ji nikdo nepotřebuje, přitočí se k ní tajemný mladík (Kryštof Hádek), jenž tvrdí, že je jejím vzdáleným příbuzným. V psychologickém thrilleru Jiřího Stracha však nejde jen o konfrontaci dvou postav se zajímavou osobní historií, ale i o místo, v němž se komorní příběh odehrává a které není snadné opustit.

 

Na střeše / On the Roof (2019) - 18.-24. května

Režie: Jiří Mádl

Profesor Rypar (Alois Švehlík) poskytne dočasné útočiště Songovi (Duy Anh Tran), mladému Vietnamci, jehož našel ukrytého na střeše svého domu. Mohou však dva takto odlišní lidé vůbec sdílet jeden prostor, aby z toho nebyla katastrofa? Pomůže jim v tom jejich drzý plán? Soužití nevraživého pána, rozzlobeného na celý svět, který mu neuchopitelně uniká a mladíka, který hledá východisko ze zoufalé situace v neznámém městě, přináší mnoho třecích ploch, tragikomických situací, ale i překvapivých nápadů a řešení. Každý z nás totiž potřebuje, aby jej někdo potřeboval. A Song potřebuje kromě teplého oblečení a střechy na hlavou někoho, kdo mu bude důvěřovat. Lze však důvěřovat neznámému klukovi? Profesor Rypar se o to pokusí i za cenu, že musí sem tam slevit ze svých zásad a jeho střecha se musí trochu rozšířit. Ale dokáže Song tuto důvěru skutečně oplatit?

 

Přes prsty /Overfingers (2019) - 25.-31. května

Režie: Petr Kolečko

Příběh filmu Přes prsty se odehrává na beach volejbalových hřištích, ale nejen na nich. Linda (Petra Hřebíčková) a Pavla (Denisa Nesvačilová) jsou parťačky, které obětují beach volejbalu všechno. Tedy skoro všechno. Mladší Pavle tak trochu začínají tikat biologické hodiny a s přítelem Hynkem (Vojta Dyk) chce co nejdříve otěhotnět. To starší svobodná a bezdětná Linda nechápe. Zvlášť, když se jim podařilo kvalifikovat na mistrovství Evropy… Všechno ale stejně nakonec zamotá svérázný správce hřiště se zajímavou minulostí Jíra (Jiří Langmajer).

 

Hra / The Play (2019) - 1.-7. června

Režie:  Alejandro Fernández Almendras

Svět Petra (Jiří Mádl), mladého ředitele oblastního divadla, se začne rozpadat poté, co se rozhodne zrealizovat svůj sen, ambiciózní adaptaci Euripidova klasického dramatu o Faidře. Během zkoušek přijde o dva hlavní protagonisty a město mu vyhrožuje krácením rozpočtu kvůli politickému obsahu jeho adaptace. Petr se zamiluje do hlavní herečky Karolíny (Elizaveta Maximová). Napětí doma se stupňuje. Petr se rodinného života příliš neúčastní ani jako manžel, ani jako otec. Krátce před premiérou ho obě ženy opouští. Jeho žena (Marika Šoposká) už toho má dost a Karolína prostě zmizí. Petr se na poslední chvíli snaží zachránit své dílo, ale hra je fiasko. Zničený začne lepit dohromady střípky svého rozbitého života. Ale není na to už pozdě?