česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Jan Šibík
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Panelová diskuse na téma: "Sametová revoluce 30 let poté"

Generální konzulát ČR v Los Angeles ve spolupráci s univerzitou Loyola Marymount (LMU) u příležitosti výročí Sametové revoluce pořádají dne 20. listopadu 2019 v prostorách LMU panelovou diskusi na téma „Sametová revoluce třicet let poté“ (The Velvet Revolution 30 Years Later: Promises, Legacies, and Challenges). Hlavními hosty budou tehdejší studentští aktivisté Jan Bubeník a Václav Bartůška. V moderované diskusi dále vystoupí básník a osobní přítel Václava Havla, James Ragan, režisérka a aktivistka Pavlína Moskalyková, a Miss World roku 2006 a filantropka Tatiana Gregor Brzobohatá.  
 

Debatu The Velvet Revolution 30 Years Later: Promises, Legacies, and Challenges bude moderovat profesorka Elizabeh Drummond z oddělení historie na LMU a Zvláštní zmocněnec pro krajanské záležitosti Jiří Krátký. Úvodní projevy pronese Generální konzul Pavol Šepeľák a profesor LMU Jose Garcia Moreno. Po diskusi bude následovat recepce.

Kdy: Středa 20. listopadu 2019 od 18 do 20:30 hodin.

Kde: Ahmanson Auditorium, University Hall 1000
Loyola Marymount University
1 LMU Drive
Los Angeles, CA 90045

Přijďte si poslechnout příběhy lidí, kteří žili v časech totalitních, revolučních i porevolučních a diskutovat o tomto významném datu české historie.

Vstupné je zdarma a  akce je otevřená veřejnosti. V případě zájmu se prosím zaregistrujte do středy 13. listopadu na: www.lmu.edu/acti.