česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Úvodní slovo od nového českého Generálního konzula

Vážení přátelé Českého konzulátu v Los Angeles,

dovolte mi, abych se Vám s potěšením představil jako nový generální konzul pro Českou republiku na západním pobřeží. Na konzulát České kanceláře v Los Angeles jsem oficiální započal se svou novou pozicí 2. listopadu 2015.

Se zahraniční službou mám bohaté zkušenosti, protože jsem sloužil jako velvyslanec České republiky v Lotyšsku, Pákistánu a Lucembursku. Zaměstnancem Ministerstva zahraničních věcí České republiky (dříve Československu) jsem od roku 1983. 32 let zahraniční služby mi daly bohatou a nenahraditelnou zkušenost diplomatického světa. Mé vzdělání je především ekonomického zaměření. Magisterský titul jsem získal na Vysoké škole ekonomické v Bratislavě a postgraduální studium pro diplomatické služby jsem podstoupil v Pembroke College v Oxfordu.

Z tohoto důvodu doufám, že se náš konzulát bude více soustředit na podnikání a ekonomiku, avšak při zachování stávajícího kulturního programu v rámci možností. Převážnou část aktivit naše kancelář bude soustředit na poskytování pomoci místním firmám a jejich zástupcům, kteří chtějí investovat / cestovat do České republiky, či budpu podporovat české firmy v dané oblasti. Velké kulturní programy, jako je například Czech That Film budou i nadále zachovány. Pro novinky a aktualizace, co pro Vás generální konzulát připravuje a na čem pracuje, nevájte navštěvovat naši webovou stránku www.mzv.cz/losangeles.

Je mi potěšením být Vám tady k dispozici a těším se na viděnou s Vámi se všemi na některých plánovaných akcích.

S pozdravem,


Pavol Šepeľák
velvyslanec, generální konzul