česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Covid 19 - Malawi - cestování

ZÚ Lusaka níže uvádí stručné informace o podmínkách vycestování z ČR, vstupu do Malawi, pobytu v Malawi atd. Podmínky se však stále mění a ani praxe není v zemi jednotná. Před cestou je nutné kontaktovat Velvyslanectví Malawi v Berlíně.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:

Ministerstvo vnitra ČR

Ministerstvo zahraničí

2. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

V reakci na prudký růst počtu nově diagnostikovaných případů vláda na 14 dní od 23. prosince 2020 uzavřela pozemní hranice (mimo dovoz základního zboží, příjem lidí deportovaných z jiných zemí a zvláštní případy), toto opatření pak vláda 6. ledna 2021 prodloužila do odvolání. Letecké hranice uzavřeny nebyly, jediné spojení ale zatím zajišťuje společnost Ethiopian z Addis Abeby. Na příletu nutno prokázat se negativním testem PCR ne starším než deset dní. Cestujícímu bez uvedeného osvědčení bude odepřen vstup. Karanténa není nařízena. 

Důrazně se doporučuje zařídit si víza ještě před odletem (kontaktní ambasáda Malawi pro ČR sídlí v Berlíně).

3. DOPRAVA:

Velmi nízký počet komerčních letů. Letecké spojení zajišťuje zejména Ethiopian Airlines, místní Malawi Air zatím své lety neobnovilo, spojení s Johannesburgem je také pouze občasné.

4. OPATŘENÍ:

Počet celkově potvrzených případů ke dni 3. ledna 2021 činil 6844, počet úmrtí 195. Počet denně provedených testů pouze 607. Počet denně potvrzených případů se za poslední tři týdny zvýšil o 75% pravděpodobně pro spontánní oslavy Vánoc a nového roku. Platí omezení počtu lidí na veřejných setkáních na 100. Povinné nošení roušek. Školy jsou uzavřené z důvodu vánočních prázdnin, očekává se oznámení data jejich (ne)otevření Ministerstvem školství. Hotely a restaurace musejí fungovat ve zvláštním režimu.

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Embassy of Malawi, Berlin