česky  english  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Creative Commons
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podmínky pro cestování do Malawi

Velvyslanectví ČR v Lusace níže uvádí stručné informace o podmínkách vycestování z ČR, vstupu do Malawi a pobytu v Malawi. Podmínky se však stále mění a ani praxe není v zemi jednotná. 

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:

Malawská republika je zařazena mezi země s velmi vysokým rizikem nákazy COVID-19, doporučujeme proto zvážit všechny zbytné cesty do země. 

2. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Malawi ke dni 31. srpna 2021 znovuotevřelo své hranice pro mezinárodní cestovatele, znovu je tak možné do země cestovat za účelem turistiky či obchodních jednání. Cestující musí při příjezdu předložit negativní test COVID-19 provedený do 72 hodin před příjezdem do Malawi. Karanténa není povinná, cestující je povinen sledovat svůj zdravotní stav pro příznaky onemocnění COVID-19 po dobu 14 dní od vstupu do země. Očkovaní cestovatelé nemají na vstupu do země žádné výjimky z uvedených povinností.

K odletu z Malawi nutné předložit osvědčení o negativním výsledku PCR testu na COVID-19 ne starším než 72 hodin. Testování v Lilongwe dostupné, výsledky do 24 hod, cena 100 USD.

3. DOPRAVA:

Počet komerčních letů zůstává nízký (Ethiopian do Addis Abeby, Malawi Air do Johannesburgu a Lusaky, Kenyan do Nairobi), frekvence letů a časy odletů se často mění. Vnitrostátní doprava není omezena.

4. OPATŘENÍ:

Nosit ochranné obličejové masky je povinné na všech veřejných prostranstvích. Na všech shromážděních, včetně náboženských, nesmí být více než 100 lidí ve vnitřních prostorách a 250 lidí ve venkovních prostorách. Všechny bary, restaurace a supermarkety mohou otevírat během své schválené provozní doby; po půlnoci však musí být zavřené. Turistická infrastruktura funguje.

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Embassy of Malawi, Berlin

6. NÁVRAT DO ČR:

Pravidla pro návrat do České republiky dle jednotlivých kategorií rizika nákazy naleznete zde. Malawi je zařazeno mezi země s velmi vysokým rizikem nákazy COVID-19.