česky  english  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Pixabay (licence Creative Commons)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podmínky pro cestování do Zimbabwe

Velvyslanectví ČR v Lusace níže uvádí stručné informace o podmínkách vstupu do Zimbabwe a pobytu v Zimbabwe. Je ovšem třeba počítat s tím, že podmínky se často mění a praxe jejich uplatňování není v zemi jednotná.
 

VSTUP NA ÚZEMÍ ZIMBABWE

Dopravní spojení do země a v zemi je po restrikcích v souvislosti s COVID-19 téměř zcela obnoveno, včetně turisty navštěvované oblasti Viktoriiných vodopádů. Víza je možné získat na příletu či příjezdu, doporučuje se ale o ně žádat před cestou online. 

V souvislosti s COVID-19 je cestující povinen prokázat se buď potvrzením o plném očkování (dvě dávky, nebo jedna J&J) nebo negativním PCR testem ne starším než 48 hodin před zahájením cesty. U neočkovaných se vyžaduje PCR test i na výstupu ze země, nesmí být starší, než 72 hodin. Doporučuje se, aby byl test proveden v jednom ze schválených testovacích míst, mezi něž patří:

  • Bio Express Labs (PVT)
  • CIMAS MEDLABS
  • Lancet Clinical Laboratories
  • National Microbiology Reference Laboratory
  • National TB reference Laboratory
  • Parirenyatwa Central Hospital
  • Sally Mugabe Central Hospital
  • United Nations Clinic

Povinnost prokázat očkování nebo negativní test se nevztahuje na osoby mladší 12 let. Prodělání COVID-19 nemá vliv na uplatňování zmíněných pravidel.

Při vstupu do země je potřeba odevzdat příjezdový formulář. Tiskopisy jsou k dispozici na hraničních přechodech a jsou rozdávány palubním personálem během letů do země.

 

PODMÍNKY NA MÍSTĚ

Ve veřejných prostorách a dopravních prostředcích je povinnost nosit ochranu dýchacích cest a dodržovat odstup min. 1 metr od ostatních osob. Platí zákaz vycházení od 24:00 do 5:30 hod. Shromáždění jsou omezena na nejvýše 100 osob.

 

POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

V případě zjištění příznaků nákazy se doporučuje kontaktovat lékařské zařízení (kontakty viz níže) a řídit se podle jeho pokynů.

 

UŽITEČNÉ KONTAKTY

Lékařská zařízení v Harare:

Avenues Clinic, Corner Baines &, Mazowe St, Harare, +263 8677 006175     

Trauma Centre Borrowdale, 1 Borrowdale Lane, Harare, nonstop hotline: +263 0776133599 / 0773174123, http://traumazim.com/

 

PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Přehled podmínek návratu do České republiky