česky  english  français 

rozšířené vyhledávání

Honorární konzuláty

Přítomnost České republiky v regionu pomáhá zajišťovat honorární konzulát v Harare. Honorární konzulát v Lilongwe je do odvolání uzavřen.

Honorární konzuláty mají oproti velvyslanectví omezené pravomoci, jejich funkce je převážně reprezentativní a asistenční. Honorární konzul je občanem přijímající země  nebo dlouho zde usazeným občanem ČR s bohatými kontakty na místní podnikatele, politické a kulturní představitele a zástupce občanské společnosti. Honorární konzulát poskytuje v součinnosti s velvyslanectvím pomoc českým občanům, kteří se ocitli v tísni. 

Honorární konzulát poskytuje informace o zemi, ve které působí, zprostředkuje kontakty  a pomáhá občanům ČR, kteří se ocitli v nouzi (poskytuje informace o dostupných zdravotnických zařízeních, může navštívit zadržené či odsouzení občany ČR, pomoci v případě dopravní nehody, vydat náhradní cestovní doklad v případě ztráty, zničení či odcizení cestovního pasu, atd.). 

Žádný z uvedených honorárních konzulátů nevykonává vízovou činnost, ověřovací agendu a není zmocněn k superlegalizaci veřejných listin.

 

Honorární konzulát České republiky v Harare

Honorární konzul: Ivana Summerfield

Adresa: P.O. Box A1493. Avondale, Harare, Zimbabwe

Kontakt: +263 772 403 426, harare@honorary.mzv.cz, ivanajuhnova@gmail.com

Provozní hodiny: (budou doplněny)

Působnost úřadu: Zimbabwská republika

Komunikačním jazykem úřadu je čeština, angličtina a francouzština.

 

Honorární konzulát České republiky v Lilongwe

Do odvolání uzavřen.