česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Ministerstvo zdravotnictví ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pravidla vstupu do ČR platná od 20. července 2020

Podmínky pro vstup na území ČR jsou upraveny ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 17. července 2020. Pro země v působnosti Velvyslanectví ČR v Lusace nadále platí specifické podmínky a obyvatelé těchto zemí mohou do ČR přicestovat jen z přesně vyjmenovaných důvodů.

Dochází k postupnému obnovování činnosti zastupitelských úřadů ČR v zahraničí. Na základě vývoje epidemiologické situace budou postupně uvolňovány možnosti vstupu cizinců ze třetích zemí na území České republiky. Vstup cizinců do ČR upravuje ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR (zde). Seznam států s nízkým rizikem nákazy onemocněním COVID-19 naleznete zde, verze k 17. červenci 2020. 

Mapa znázorňuje zelenou barvou bezpečné země pro cestování. Pokud jsou země označeny červeně, je v dané zemi nepříznivý vývoj covid-19 s vysokým rizikem nákazy. Do zeleně označených zemí mohou občané ČR a rezidenti v ČR cestovat bez omezení při návratu zpět. Test na covid-19 bude vyžadován při cestě z červeně označených zemí. Informace ohledně cestování z a do zemí mimo EU naleznete na stránkách MZV ČR.

Pro země v kategorii červených mimounijních zemí (země, které nejsou na seznamu), kde je vysoké riziko nákazy, platí nadále specifické podmínky stanovené ochranným opatřením (obyvatelé těchto zemí k nám mohou jen z důvodů uvedených v ochranném opatření a za podmínky testu na covid-19 s negativním výsledkem, nebo podrobení se karanténě). Do této kategorie spadá Zambie, Zimbabwe i Malawi. Detailní podmínky pro vstup do ČR naleznete zde

Tato opatření se mění dle vývoje epidemiologické situace ve světě, vždy prosím před cestou konzultujte stránky MZV ČR, MV ČR či Ministerstva zdravotnictví ČR. 

Seznam aktuálních opatření platných v České republice naleznete zde.

Informace k řešení pobytových záležitostí cizinců pobývajících na území ČR po skončení nouzového stavu naleznete zde.