français  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID-19: Lucemburské velkovévodství

Aktuální informace o  hygienických nařízeních a podmínkách vstupu na území Lucemburska jsou k dispozici na oficiální stránce: Covid-19.public.lu (v angličtině, francouzštině a němčině)

CESTOVÁNÍ

Pro občany zemí EU či cizince s trvalým pobytem v některém z členských států EU je od 22. dubna 2022 vstup bez omezení pozemní dopravou i letecky. Toto opatření se vztahuje i na vstup osob ze zemí  - Andorra, Monaco, San Marino a Vatikán, dále také na země asociované k Schengenu - Švýcarsko, Island, Lichtenštejnsko a Norsko. 

Občanům ostatních zemí (nerezidentů v EU) je zakázán vstup na území Lucemburska s výjimkou zemí uvedených zde

Cestující ze třetích zemí letecky, od 12 let bez EU-DCC musejí před nástupem do letadla předkládat: 

(A) doklad o úplném očkování (vystavený administrativou či  lékařským zařízením členského státu EU/schengenského prostoru či země, jehož očkovací certifikáty Lucembursko uznává (zde) vakcínou schválenou EMA/AstraZenecca, BioNTech/Pfizer, Johnson&Johnson či Moderna). Doklad o očkování nesmí být starší 9 měsíců, v případě 3. dávky očkování (booster) je platnost neomezená!

nebo

(B) doklad o uzdravení ne starší než 6 měsíců před cestou (vystavený lékařem či úřadem členského státu EU či schengenského prostoru, u osob, které dle předpisů své země řádně ukončily  izolaci a neprokazují symptomy onemocnění) 

nebo

(C) negativní test RT-PCR/48h či RAT/24h před odletem (od akred.  laboratoře členského státu EU či schengenského prostoru, na papíře či elektronicky, ve francouzštině, němčině, lucemburštině, angličtině, italštině, španělštině či portugalštině).

Aktuální informace o hygienických nařízeních a podmínkách vstupu na území Lucemburska jsou k dispozici na oficiální stránce: Covid-19.public.lu (v angličtině, francouzštině, němčině a lucemburštině).