français  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: archiv
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Lucembursko: „globe tech“ konference ICT Spring 2022 - příležitost pro moderní technologie

Jedna z tradičních globálních konferencí zaměřená na moderní technologie ICT Spring 2022 se v příštím roce uskuteční ve dnech 30. června – 1. července v prostorách Lux Expo v Lucemburku. Jedná se o rozsáhlou a velmi úspěšnou konference se zaměřením na rozvoje moderních technologií, která dává firmám a start-upům z této oblasti příležitost osobního setkání, prezentace a navázání případných kontaktů.

Konference se v Lucemburku koná pravidelně od roku 2010 a je dlouhodobě výrazně podporována lucemburskou vládou. V roce 2021 v rámci programu vystoupili premiér Xavier Bettel, ministr hospodářství Franz Fayot či ministr pověřený digitalizací Marc Hansen. Akce se v minulých ročnících účastnilo více jak 500 společností ze 72 zemí světa a na 5 000 účastníků, jež participovali v rámci přednášek, debat a workshopů.

Konference v roce 2021 byla rozdělena na 5 tématických skupin – Digitální summit, FinTech summit, European Security forum, Space forum a Mastermind summit and Competions. Dynamický rozvoj moderních technologií přináší také společné výzvy, které spojují zájmy soukromého i veřejného sektoru a ty byly krom prezentací nových možností a zkušeností v oblasti společným jmenovatelem všech tématických skupin konference. Digitální a FinTech Summit se tak zaměřily především na odstraňování bariér, jež digitální prostředí nabízí a usnadňují tak dostupnost vzdělání, služeb či veřejné administrativy, nicméně zároveň přináší větší zranitelnost a potřebu bezpečného prostoru. K nejzásadnějším společným výzvám tak patří zejména otázky bezpečnosti a budování odolnosti (cybersecurity and resilience building), jímž byl věnován European Security Forum. V rámci jeho debat a workshopů rezonoval především fakt, že se nacházíme v novém období nulové důvěry („the new era of Zero Trust“), jež nastala společně s masivním nástupem přesunu do on-line prostoru v souvislosti s pandemií COVID-19 otázka a zintenzivnila tak důležitost spolupráce v oblasti ochrany dat. Mastermind summit and Competions se letos uskutečnil premiérově a nabídl  možnost nejvýraznějším start-upům v oblasti Deeptech, Fintech a NewSpace. Ocenění získaly FIN-PAY (Austrálie), Encapsulate (USA)  Pale Blue (Japonsko).

Bližší informace ke konferenci a podmínkám účasti naleznete na webových stránkách ICT Spring.

Barbora Pláničková, zástupkyně velvyslance ZÚ Lucemburk