français  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Lucembursko v květnu pořádá mezinárodní konferenci start-upů Arch summit

Hlavní lucemburské výstaviště, LuxExpo, se 3. - 4. 5. 2018 stane místem mezinárodního setkání investorů se start-upy, Arch Summit .

Mladé inovativní společnosti mají mít možnost networkingu, výměny nápadů a diskusí o budoucí spolupráci (pitching) se specializovanými  investory (venture-capitalists). Připraveny byly i ceny o nejzajímavější nápady a čerstvé investiční projekty: 1. cena, 150.000 eur, bude vyhlášena za „nejpřekvapivější“ (the most disruptive) business-model či službu. 2. cena, 50.000 eur, nesoucí jméno Whoopi Goldberg/ové, čeká na „emancipační“ projekt, stimulující účast žen při rozvoji nových technologií. 3. cena, rovněž 50.000 eur, má být udělena za nejlepší inovativní projekt v sociální oblasti. Registrace na www.archsummit.lu.

 

 

Zájem start-up/ů o účast je již nyní enormní, jen v první den registrace se přihlásilo  přes 200 subjektů.

Specializace na inovativní ekosystémy a tematická silná administrativní, finanční a právní podpora státu má dle lucemburského ministerstva hospodářství přispět k rychlému etablování země jako jednoho z hlavních evropských středisek inovací, mj. v digitální oblasti. Veletrh doporučujeme pozornosti CZ start-up/ové komunity.

 

Autor: Mgr. Kateřina Sternbergová, rada, Velvyslanectví České republiky v Lucemburku