français  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: mzv
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní zahájení Konference o budoucnosti Evropy v CZ, 3. 6. 2021

„Občané musí být v samém centru našich politických opatření. Proto si přeji, aby všichni Evropané aktivně přispěli ke Konferenci o budoucnosti Evropy a hráli klíčovou úlohu při stanovování priorit Evropské unie. Naši zítřejší Unii můžeme vybudovat jen společně.“ (Ursula von der Leyen/ová, předsedkyně EK)

 „Tato konference je pro lidi. Obyčejné lidi. Pro ty, kdo v EU denně pracují, studují a žijí a od Unie chtějí řešení svých problémů. Evropa není jen pro elity. Evropa patří všem.“ (David Sassoli, předseda EP)

Zastoupení Evropské komise v CZ ve spolupráci s ÚV CZ a Kanceláří EP v CZ zve na zahájení Konference o budoucnosti Evropy, 3. 6. 2021.
 

Zastoupení Evropské komise v CZ ve spolupráci s ÚV CZ a Kanceláří EP v CZ zve na slavnostní zahájení Konference o budoucnosti Evropy (COFE) v CZ 3. 6. 2021, 16:00-18:00, on line a FB pořadatelů.

Moderovaná diskuse (Jolana Voldánová) významných osobností a zástupců občanské společnosti (místopředsedkyně EK Věra Jourová, místopředsedové EP Dita Charanzová a Marcel Kolaja, státní tajemnice pro evropské záležitosti Milena Hrdinková,  předseda Výboru pro záležitosti EU Senátu PČR Mikuláš Bek,  viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar, ředitel Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM Vlado Bartovic, novinář Ondřej Houska, zakladatelka iniciativy Youth Speak Up  Jana Soukupová a sociolog Martin Buchtík) se pokusí zodpovědět 10 otázek o budoucnosti Evropy a roli CZ v EU. Dotazy předem zformuluje kolegium 100 občanů CZ rozdělených do 10 skupin.

Slavnostní zahájení Konference o budoucnosti Evropy v CZ, 3. 6. 2021

Slavnostní zahájení Konference o budoucnosti Evropy v CZ, 3. 6. 2021

Na úvodní akci navážou regionální diskuze pořádané sítěmi Eurocenter a Europe Direct ve všech krajských městech. První tři debaty proběhnou online na facebookových profilech Eurocenter: 7. 6. v Plzni, 15. 6. v Pardubicích a 17. 6. v Ostravě. Další budou následovat po letní přestávce. Více informací o těchto akcích naleznete na portálu Euroskop.cz.

Konference o budoucnosti Evropy je celoevropský projekt, který byl zahájen 9. 5. 2021 u příležitosti Dne Evropy. Příspěvky budou shromažďovány na digitální platformě, výsledek představen ve zprávě předsednictví. Představitelé EK, Rady a EP  následně v rámci svých pravomocí a v souladu se smlouvami EU rozhodou o follow up.