français  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální podmínky cestování do Lucemburska

Aktuální informace o  hygienických nařízeních a podmínkách vstupu na území Lucemburska jsou k dispozici na oficiální stránce: Covid-19.public.lu (v angličtině, francouzštině a němčině)

CESTOVÁNÍ

Pro občany zemí EU či cizince s trvalým pobytem v některém z členských států EU je vstup bez omezení (za dodržení hygienických předpisů). Toto opatření se vztahuje i na vstup osob ze zemí  - Andorra, Monaco, San Marino a Vatikán, dále také na země asociované k Schengenu - Švýcarsko, Island, Lichtenštejnsko a Norsko.

Občanům ostatních zemí (nerezidentů v EU) je do 31. 12. 2021, zakázán vstup na území Lucemburska, s výjimkou zemí uvedených zde

Cestující letecky, od 12 let bez EU-DCC musejí před nástupem do letadla předkládat: 

(A) doklad o úplném očkování (vystavený administrativou či  lékařským zařízením ČZ EU či schengenského prostoru, vakcínou schválenou EMA/AstraZenecca, BioNTech/Pfizer, Johnson&Johnson či Moderna)

nebo

(B) doklad o uzdravení do 6 měsíců před cestou (vystavený lékařem či úřadem ČZ EU či schengenského prostoru, u osob, které dle předpisů své země řádně ukončily  izolaci a neprokazují symptomy onemocnění) 

nebo

(C) negativní test RT-PCR/72h či RAT/48h před odletem (od akred.  laboratoře ČZ EU či schengenského prostoru, na papíře či elektronicky, ve francouzštině, němčině, lucemburštině, angličtině, italštině, španělštině či portugalštině).

 

Výjimky pro osoby z 3. zemí byly omezeny na držitele diplomatických a služebních pasů - členy ministerských delegací, během misí; posádky letadel a osoby činné v dopravě („personnel du secteur des transports“); cestovatele v transitu; osoby, které z LU v rámci Schengenu/EU a zpět cestují na méně než 72h; členy mezinárodních organizací a osoby těmito organizacemi pozvané“, vojenský personál, personál z oblasti rozvojové politiky/humanitární pomoci a z oblasti civilní ochrany absolvující krátkodobý pobyt do 72h a „osoby, které SARS-CoV-2 prodělaly v minulých 3 měsících a po ukončení izolace již nemají příznaky onemocnění a mohou prodělání nemoci prokázat příslušným certifikátem“.

Letiště Findel cestujícím nabízí vouchery na RT-PCR test.

 

Aktuální informace o hygienických nařízeních a podmínkách vstupu na území Lucemburska jsou k dispozici na oficiální stránce: Covid-19.public.lu (v angličtině, francouzštině, němčině a lucemburštině).