česky  українською 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Generální konzulát České republiky ve Lvově
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České zdravotnické firmy se představily na západní Ukrajině

Generální konzulát České republiky uspořádal 1. října 2020 v on-line formě projekt na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) s názvem Česká řešení v oblasti zdravotnictví, který umožnil českým společnostem představit svou produkci a komplexní zdravotnická řešení partnerům na západní Ukrajině.

Videokonferenci moderoval ekonomický diplomat generálního konzulátu Vladimír Kadlec. S úvodním slovem vystoupili Pavel Pešek, generální konzul České republiky ve Lvově, Karel Charanza, zástupce Odboru ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí České republiky, Marcela Kubicová, zástupkyně ředitelky Odboru mezinárodních věcí a Evropské unie Ministerstva zdravotnictví České republiky, a Josef Nováček, zástupce Asociace výrobců a distributorů zdravotnických potřeb.

Možnosti představit svou produkci využilo sedm českých společností, které se řadí mezi přední světové výrobce zdravotnické techniky a pomůcek. Vystupujícími společnostmi byly Linet, spol. s.r.o., Lasak, s.r.o., Mebster, s.r.o., Prospon, s.r.o., Medin, a.s., BMT Medichal Technology s.r.o. a Hartmann – Rico, a.s.

Z ukrajinské strany se zúčastnilo téměř 20 organizací z Černivecké, Ivano-Frankivské, Lvovské, Rivnenské, Volyňské a Zakarpatské oblasti. Jednalo se o regionální státní i soukromé nemocnice a oblastní zdravotnické odbory.

Projekt Česká řešení v oblasti zdravotnictví se stal prvním projektem ekonomické diplomacie, který Generální konzulát České republiky ve Lvově připravil v on-line formě. V době pandemie COVID-19, která omezuje možnosti osobního kontaktu, tak zprostředkoval partnerům z České republiky a Ukrajiny možnost setkání prostřednictvím moderních technologií.

Vladimír Kadlec, ekonomický konzul, Generální konzulát České republiky ve Lvově