česky  українською 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Generální konzulát České republiky ve Lvově
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ukrajinská podnikatelská mise v Ústeckém kraji

Ve dnech 1.-4.10.2019 navštívila Ústecký kraj skupina zástupců ukrajinských podnikatelských kruhů i místních samospráv.

Tato cesta se uskutečnila na návrh Generálního konzulátu ČR ve Lvově a byla financována Ministerstvem zahraničních věcí ČR z prostředků určených na tzv. projekty ekonomické diplomacie (PROPED).

Konzulát při organizaci cesty úzce spolupracoval na české straně s vedením Ústeckého kraje, Ústecko-zakarpatskou agenturou, jež identifikovala české společnosti se zájmem o rozšíření svých obchodních aktivit a investic na Ukrajinu, Krajskou hospodářskou komorou Ústeckého kraje a na ukrajinské straně se Lvovskou obchodně-průmyslovou komorou, která naopak pro zmíněné české firmy našla odpovídající ukrajinské protějšky.

Rozhovory se vedly zejména v oblastech energetiky, alternativních zdrojů energie, zpracování komunálního i průmyslového odpadu, stavebních materiálů, oprav silnic a dalších.

Ukrajinská delegace byla přijata hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem, přičemž budova krajského úřadu poskytla prostory pro konkrétní jednání mezi odpovídajícími partnery o možnostech budoucí spolupráce.

Následující den mohli účastníci zavítat do závodů svých potenciálních obchodních partnerů a rovněž měli možnost si prohlédnout tepelnou elektrárnu Ledvice a Lázeňský dům Beethoven v Teplicích.

Pavel Pešek, generální konzul

Galerie


Ukrajinská podnikatelská mise v Ústeckém kraji