українською  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zastavení příjmu žádostí o zaměstnanecké karty mimo vládní program

Na základě rozhodnutí vlády České republiky přijímá Generální konzulát ČR ve Lvově žádosti o zaměstnanecké karty pouze v rámci Programu kvalifikovaný zaměstnanec.

Vláda České republiky dne 14. 12. 2020 s účinností ode dne 1. 1. 2021 schválila aktualizaci nařízení vlády č. 220/2019 Sb., o maximálním počtu žádostí o vízum k pobytu nad 90 dnů za účelem podnikání, žádostí o povolení k dlouhodobému pobytu za účelem investování a žádostí o zaměstnaneckou kartu, které lze podat na zastupitelském úřadu. Úpravy počtů žádostí o zaměstnanecké karty, které lze na zastupitelských úřadech přijmout, reflektují vyhodnocení situace na trhu práce, bezpečnostní rizika, preference zaměstnavatelů i dosavadní čerpání kvót na jednotlivých zastupitelských úřadech.

V rámci úpravy maximálních počtů žádostí o zaměstnaneckou kartu, které lze na zastupitelském úřadu podat, byla celá kvóta přidělená Generálnímu konzulátu ČR ve Lvově (40 000 žádostí o zaměstnaneckou kartu přijatých v období 1 roku) vymezena pro Program kvalifikovaný zaměstnanec.

Na základě výše uvedeného nařízení vlády se tak na Generálním konzulátu ČR ve Lvově  s účinností ode dne 1. 1. 2021 zastavuje příjem žádostí o zaměstnanecké karty nízko kvalifikovaných pracovníků, resp. žádostí o zaměstnanecké karty podaných mimo Program kvalifikovaný zaměstnanec.