česky  українською 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: www.pixabay.com
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vstup do pohraniční zóny Marmarošského masivu na ukrajinsko-rumunských hranicích

Zvláštní režim vstupu a pobytu v této oblasti.

Pro návštěvu Marmarošského masivu (Rachivské hory, Huculské Alpy) je nutné vyřídit si předem speciální, dočasné povolení.

Postup při získání daného povolení

  • Pět až sedm dnů před plánovaným výletem je nutné zaslat faxem nebo poštou žádost o povolení se jmenným seznamem všech účastníků cesty, údaji z jejich cestovního pasu (včetně jeho čísla), podrobným popisem a termínem cesty, včetně jejího začátku a konce. Žádost se zasílá na jméno náčelníka oddělení pohraniční služby v Mukačevu (vzor žádosti, v němž je třeba mj. aktualizovat jméno náčelníka zmíněného oddělení).
  • Před samotnou cestou je třeba zatelefonovat na pohraniční stanoviště v obci Dilove (Rachivský okres) (kontakty: Dilove, ul. Trebušanská 60, tel.: +3803132-3-23-45) a zjistit, zda příslušné povolení bylo vydáno. Při tomto telefonátu si zapište jméno a funkci osoby, s níž jste takto hovořili.
  • Následně je třeba v den zahájení cesty se dostavit na dané stanoviště v obci Dilove, kde dojde k registraci všech účastníků a kde účastníkům bude dané povolení osobně předáno (vzor povolení). Upozorňujeme, že každý účastník je povinen mít u sebe cestovní pas. Zároveň je nutné, aby účastníci měli s sebou vytištěnu svou původní žádost na formátu A4.
  • Během pobytu jsou účastníci každý den povinni informovat pohraniční orgány v obci Dilove o místě svého pobytu (pohybu) a o stavu všech účastníků. Toto se provádí formou SMS zpráv (čísla mobilních telefonů pracovníků pohraniční služby v obci Dilove jsou uvedena na daném povolení).
  • Po zakončení cesty jsou účastníci povinni o tomto informovat pracovníky pohraniční služby v obci Dilove (opět formou SMS nebo telefonátu).

Povolení pro vstup do oblasti Marmarošského masivu se zpravidla vydává za podmínky, že účastníci disponují GPS navigací, mapami a detailně naplánovaným itinerářem své cesty. Kromě toho doplňujeme, že pobyt v Karpatské biosférické přírodní rezervaci, kam náleží i Marmarošský hřeben, je placený.