česky  українською 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: www.pixabay.com
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace pro české krajany

Osoby s českým původem mohou požádat o vydání potvrzení o příslušnosti ke krajanské komunitě.

Tento dokument jim umožňuje podat žádost o trvalý pobyt v ČR.

O povolení k trvalému pobytu lze požádat zároveň se žádostí o vydání potvrzení o příslušnosti ke krajanské komunitě. To znamená, že český krajan během jediné schůzky na konzulátě může podat žádost jak o dané potvrzení, tak i o trvalý pobyt. Současně také mohou při této příležitosti podat žádost o trvalý pobyt i manžel/manželka krajana či jeho nezletilé děti. Naopak zletilé děti krajana, tj. starší 18 let, jsou povinni podat žádost o potvrzení o příslušnosti ke krajanské komunitě i o trvalý pobyt samostatně.

Při podání žádosti o trvalý pobyt může krajan požádat o asistenci. Podrobnější informace o podmínkách a rozsahu poskytované pomoci je možné nalézt v následujících odkazech:

Usnesení vlády (PDF, 57 KB)

Příloha č. 1 (PDF, 88 KB)

Příloha č. 2 (PDF, 91 KB)

Čeští krajané a jejich nejbližší příbuzní, kteří již obdrželi písemnou informaci o udělení asistence při přesídlení, jsou povinni nejpozději do jednoho týdne od doručení tohoto souhlasu kontaktovat přímo Ministerstvo vnitra ČR prostřednictvím e-mailové adresy krajani@mvcr.cz a uvést datum (měsíc) jejich plánovaného příjezdu na území ČR. Ministerstvo vnitra ČR buď daný termín potvrdí, nebo v závislosti na ubytovacích kapacitách určí jiný termín příjezdu. O konkrétním termínu příjezdu a o tom, kdy se mají dostavit pro vyznačení příslušného víza, budou čeští krajané a jejich nejbližší příbuzní informováni písemně prostřednictvím Generálního konzulátu ČR ve Lvově.

přílohy

Usnesení vlády 56 KB PDF (Acrobat dokument) 31.3.2015

Příloha č. 1 87 KB PDF (Acrobat dokument) 31.3.2015

Příloha č. 2 90 KB PDF (Acrobat dokument) 31.3.2015