česky  українською 

rozšířené vyhledávání

Rozhodnutí o vízu

SCHENGENSKÉ VÍZUM

O žádosti o schengenské vízum rozhoduje konzulát ve své vlastní kompetenci v zákonné lhůtě do 15 kalendářních dnů ode dne podání žádosti.

V praxi konzulát zpravidla rozhodne o žádosti v rozmezí 2 - 5 dnů.

Lhůta může být v jednotlivých zvláštních případech prodloužena na 45 kalendářních dnů, je-li třeba žádost posuzovat déle z důvodu konzultace, potřeby dalších dokumentů apod.

DLOUHODOBÁ VÍZA A POBYTY

Žádosti o dlouhodobé vízum, dlouhodobý pobyt, trvalý pobyt a zaměstnaneckou kartu posuzuje a rozhoduje o nich Ministerstvo vnitra ČR. Informaci o stavu řízení lze zjistit na webových stránkách Ministerstva vnitra.

Prosíme, nezasílejte dotazy na stav řízení našemu konzulátu - ten tyto žádosti nevyřizuje ani nedisponuje příslušnými informacemi o stavu řízení. Konzulát žádosti neposuzuje, nerozhoduje o nich a nemá možnost řízení urychlit.

Jakmile ministerstvo vnitra žádost o zaměstnaneckou kartu rozhodne, informuje konzulát neprodleně zaměstnavatele (emailem) + žadatele (sms zprávou) o výsledku řízení. Pokud jsme zaměstnavatele a žadatele o výsledku neinformovali, znamená to, že žádost je na straně ministerstva vnitra dosud nerozhodnuta - v řízení.

Jakmile ministerstvo vnitra žádost o dlouhodobé vízum / dlouhodobý pobyt rozhodne, informuje konzulát neprodleně žadatele emailem o výsledku řízení. Pokud jsme žadatele o výsledku neinformovali, znamená to, že žádost je na straně ministerstva vnitra dosud nerozhodnuta.