česky  українською 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: www.pixabay.com
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výpis z rejstříku trestů

Náležitosti a postup pro vyřízení výpisu z rejstříku trestů.

Náležitosti:

  1. žádost (PDF, 238 KB) (řádně a úplně vyplněná)
  2. doklad totožnosti

Jelikož Generální konzulát ČR ve Lvově není napojen na systém CzechPoint, nelze výpis z rejstříku trestů obdržet na počkání. Žádost se zasílá poštou na Rejstřík trestů do ČR. Žadatel si může zvolit, zda výpis z rejstříku trestů převezme opět na generálním konzulátě ve Lvově, nebo zda si jej nechá zaslat na konkrétní adresu v ČR.

Upozorňujeme na to, že pokud žadatel zamýšlí daný výpis z rejstříku trestů předložit nikoliv české instituci, nýbrž orgánům třetí země, musí brát v potaz existující mnohostranné či dvoustranné smlouvy.

V praxi to znamená, že tyto orgány mohou vyžadovat, aby výpis z rejstříku trestů byl např. opatřen vyšším ověřením (tzv. apostilou). Je odpovědností žadatele, aby si toto zjistil předem a případně rovnou při podání žádosti o výpis z rejstříku trestů požádal rovněž např. o zmíněné vystavení apostily.

V případě, že výpis z českého rejstříku trestů má sloužit pro předložení ukrajinským orgánům, nemusí být opatřen apostilou, stačí, když bude opatřen úředním překladem do ukrajinského jazyka.

Poplatek za podání žádosti o výpis z rejstříku trestů činí 200,- Kč. Poplatek za vystavení tzv. apostily, jež se v tomto případě provádí na Ministerstvu zahraničních věcí ČR, činí 100,- Kč. Úhrada probíhá v hotovosti v eurech dle aktuálního kurzu na pokladně GK.

přílohy

žádost 56 KB PDF (Acrobat dokument) 15.8.2016