česky  українською 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Generální konzulát České republiky ve Lvově
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Delegace Pardubického kraje v čele s hejtmanem Netolickým navštívila Zakarpatskou oblast

Ve dnech 25. - 28. listopadu 2019 zavítala do Zakarpatské oblasti delegace partnerského Pardubického kraje v čele s hejtmanem Martinem Netolickým. V jejích řadách byli i vedoucí představitelé krajských hasičských, záchranářských a policejních složek.

Spolupráce mezi oběma regiony skvěle funguje už několik let a jejím výsledkem je celá řada rekonstruovaných vzdělávacích či zdravotnických zařízení a dalších projektů, na nichž se rovným dílem podílí česká i ukrajinská strana (v minulosti např. Pardubický kraj přispěl na vybavení jazykové laboratoře na Užhorodské národní univerzitě nebo zajistil moderní sanitky pro Koločavu a Perečyn).

Tentokrát např. pardubičtí hasiči přivezli svým zakarpatským kolegům důležité vybavení (čerpadla a stovky metrů hadic) a záchranáři hovořili o možnosti vybavení výcvikového centra užhorodské záchranné služby. Mezi všudypřítomná témata pak patřila možnost stáží a vzájemná výměna zkušeností.

Pobyt se však neomezil jen na Užhorod, delegace navštívila i hasičské jednotky v Mukačevu, Chustu a Tjačivu, tjačivské rehabilitační centrum Parasolka a některé místní zemědělské podniky. Pro základní školu ve Svaljavě přivezla české knihy.

Partnerství mezi Pardubickým krajem a Zakarpatskou oblastí je příkladem skutečně fungující spolupráce mezi rovnocennými přáteli.

Galerie


Delegace Pardubického kraje v čele s hejtmanem Netolickým navštívila Zakarpatskou oblast