česky  українською 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Generální konzulát České republiky ve Lvově
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dokumentární film „Cesta do gulagu“ se představil na Ukrajině

Unikátní český dokument „Cesta do gulagu“ byl ve spolupráci Generálního konzulátu České republiky ve Lvově a Českého centra v Kyjevě promítnut ve dnech 26. – 28. října 2021 divákům postupně ve Lvově, Lucku a Kyjevě.

Dokument „Cesta do gulagu“ pojednává o cestě české expedice k opuštěným táborům sovětského systému gulag na severní Sibiři, do míst, kde byla v letech 1947 – 53 budována železniční trať Salechard – Igarka. Dokument představil jeden z jeho autorů a ředitel české organizace Gulag.cz Štěpán Černoušek.

Součástí promítání byla také diskuse o činnosti organizace Gulag.cz a prezentace rozšířené a 3D virtuální reality, která návštěvníkům umožnila nahlédnout přímo do digitálně vymodelovaného tábora gulagu.

Ve Lvově se promítání filmu uskutečnilo v Národním muzeu – památníku obětí okupačních režimů „Věznice na Lonckého“, v Lucku v knihovně Volyňské národní univerzity Lesji Ukrajinky a v Kyjevě v Národním muzeu revoluce důstojnosti – Muzeu Majdanu. Prezentaci filmu ve Lvově a Lucku zahájil generální konzul České republiky ve Lvově David Nový.

Galerie


Dokumentární film "Cesta do gulagu" se představil na Ukrajině