česky  українською 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Volyňská oblastní rada
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Generální konzul David Nový navštívil Volyňskou oblast

Generální konzul České republiky ve Lvově David Nový navštívil dne 27. října 2021 Luck, správní středisko Volyňské oblasti.

Během první návštěvy Lucku po nástupu do funkce generálního konzula jednal David Nový o možnostech kulturní, ekonomické a meziregionální spolupráce s předsedou Volyňské státní oblastní administrativy Jurijem Pohuljajkem, předsedou Volyňské oblastní rady Hrihorijem Nedopadem a starostou Lucku Ihorem Poliščukem.

Cesty do Lucku dále využil k návštěvě krajanského spolku Sdružení Čechů Matice volyňská, kde měl možnost seznámit se s životem a osudy českých krajanů v regionu. S rektorem Volyňské národní univerzity Lesji Ukrajinky Anatolijem Cjosem diskutoval o možnostech spolupráce s vysokými školami v České republice. Na univerzitě poté zahájil promítání českého dokumentárního filmu „Cesta do gulagu“.

Na závěr cesty do Lucku si David Nový prohlédl lucký pivovar „Zeman“, který byl v 19. století založen volyňským Čechem Václavem Zeman, k jehož odkazu se pivovar dodnes hrdě hlásí.