česky  українською 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Dům varhanní hudby ve Lvově
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Koncert Josefa Kratochvíla ve Lvově

Vystoupení českého organisty dne 18. srpna 2018 ve lvovském Domě varhanní hudby.

Koncert byl součástí 8. ročníku Lvovského festivalu varhanní hudby (dříve festival „Diapazon“).

V programu koncertu zazněly skladby Petra Ebena, Johanna Sebastiana Bacha a Alexandra Guilmanta.

Na organizaci koncertu, který byl finančně podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí České republiky, se podílel Generální konzulát České republiky ve Lvově.

Josef Kratochvíl vystudoval Základní uměleckou školu v oboru hra na klavír a hra na varhany ve Valašském Meziříčí u Bohumíra Kratochvíla. Ve studiu pokračoval na Janáčkově konzervatoři a gymnáziu v Ostravě, bakalářská studia absolvoval na Akademii múzických umění v Katovicích.

V současné době pokračuje v  magisterském studiu na prestižní Hochschule für Musik und Theater „Felix Mendelssohn Bartholdy“ v Lipsku. V roce 2016 se stal finalistou mezinárodní varhanní soutěže „Baroko a Romantismus“ v Katowicích, v únoru 2017 získal hlavní cenu v mezinárodní varhanní soutěži „Vox Polonia Petropolitana“ v Petrohradě, díky čemuž měl možnost vystoupit v roce 2018 s recitálem v Petrohradě a v Moskvě. V minulém roce zvítězil v interpretační soutěži Janáčkovy filharmonie Ostrava, v únoru 2018 vystoupil jako sólista s Janáčkovou filharmonií Ostrava v rámci cyklu mladých talentů „Jeunesses Musicales“.

Galerie


Koncert Josefa Kratochvíla ve Lvově