česky  українською 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Kraj Vysočina
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Kraj Vysočina poskytl humanitární pomoc městu Ternopil

Dne 16. července 2022 navštívila město Ternopil delegace Kraje Vysočina, která v součinnosti s generálním konzulátem zajistila a předala starostovi města materiální a humanitární pomoc. Jednalo se o zdravotnický materiál, vybavení pro domobranu, oblečení, obuv, spacáky, pláštěnky a v neposlední řadě automobil Volkswagen T5 Shuttle. Zdravotní potřeby byly věnovány Ternopilské nemocnici, ostatní vybavení včetně vozidla bude použito v bojových liniích na Ukrajině.

Jakkoliv se Kraj Vysočina více než 16 let angažuje jako partnerský region Zakarpatské oblasti, kde realizuje své aktivity zejména prostřednictvím dobročinného fondu ViZa, poskytl mimořádnou pomoc i další týlové oblasti v době válečného stavu. S vedením Ternopilu byla rovněž diskutována možná budoucí výměna zkušeností, která by byla přínosná pro oba kraje, a to zejména v oblastech zemědělství a potravinářství, středního zemědělského školství, oblasti pivovarnictví, strojírenství a možnosti podnikatelské mise.

Delegace si udělala zastávku také u památníku bitvy u Zborova (vesnice Kalynivka), květinou a minutou ticha přítomní uctili památku padlých. V letošním roce si připomínáme 105 let výročí od konání této významné bitvy. Ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR a dobročinným fondem ViZa budou v letošním roce provedeny rekonstrukční práce na tomto památníku a jeho okolí.

 

Galerie


Kraj Vysočina poskytl humanitární pomoc městu Ternopil / Край Височина надав гуманітарну допомогу місту Тернопіль