česky  українською 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Generální konzulát České republiky ve Lvově
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Krajanský den ve Lvově

Po roční přestávce dne 21. září 2019 uspořádal Generální konzulát České republiky ve Lvově opět tradiční setkání s krajany z oblasti západní Ukrajiny.

Krajanský den se uskutečnil v restauraci Dača, v sportovním komplexu „Medik“. Setkání se zúčastnili zástupci krajanských spolků z České besedy ve Lvově, Sdružení Čechů „Matice Volyňská“ z Lucku, ze Zdolbunovské společnosti Volyňských Čechů „Volyňští pravnuci“ a z Ukrajinsko-českého sdružení Františka Řehoře. Přítomni byli také lektoři českého jazyka a studenti češtiny z Lvovské národní univerzity.

Ve svém úvodním vystoupení generální konzul České republiky Pavel Pešek ocenil činnost krajanů, zaměřenou na udržování českých tradic v této části Ukrajiny, a vyslovil za ni krajanům a přátelům České republiky poděkování. Potvrdil, že generální konzulát bude i v budoucnu jejich aktivity podporovat.

Pracovníci konzulátu nabídli i tentokrát svým hostům tradiční české speciality - hovězí guláš, sekanou, bramborový salát, utopence, nakládaný hermelín, české koláčky a plzeňské pivo.

O dobrou náladu se postaral akordeonista Martin Žurek ze Základní umělecké školy v Opavě.

V programu setkání zazpívaly a zatancovaly krajanské pěvecké a taneční soubory.     

Galerie


Krajanský den ve Lvově