česky  українською 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: GK Lvov
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podpora ČR Ukrajině v oblasti výslechů zvlášť zranitelných obětí

Podpis memoranda o porozumění mezi Ministerstvem vnitra ČR a Lvovskou státní univerzitou Ministerstva vnitra Ukrajiny.
 

Informujeme, že Česká republika, jako součást Programu bezpečnostní rozvojové spolupráce Ministerstva vnitra ČR, schválila finanční dar na vybavení speciální místnosti pro výslech zvlášť zranitelných obětí či svědků trestných činů (např. dětí či jiných osob, které z povahy trestného činu se mohou nacházet v traumatické situaci).

Finanční závazek byl stvrzen podpisem memoranda o porozumění, jež v Praze dne 6.1.2020 za Ministerstvo vnitra ČR podepsal ředitel Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy Policejního prezidia ČR David Fulka a následně za ukrajinskou stranu na půdě Generálního konzulátu ČR ve Lvově dne 5.2.2020 rektor Lvovské státní univerzity Ministerstva vnitra Ukrajiny Roman Blahuta.

Celé speciální výslechové centrum by mělo být na univerzitě vybudováno ve spolupráci s Českou rozvojovou agenturou během letošního roku a mělo by sloužit nejen k výcviku ukrajinských policistů, ale rovněž i pro provádění skutečných výslechů, jež vyžadují velmi citlivý přístup, a to ať už ze strany ukrajinské policie či představitelů soudní moci.

Podpis memoranda/Підписання Меморандуму

Podpis memoranda/Підписання Меморандуму