česky  українською 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Generální konzulát České republiky ve Lvově
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Recepce ke státnímu svátku České republiky

U příležitosti 101. výročí vzniku Československé republiky proběhla dne 9. 10. 2019 ve lvovském hotelu Dnister slavnostní recepce.

Generální konzul ČR ve Lvově Pavel Pešek ve svém úvodním projevu připomněl důležitá výročí spjatá s letošním rokem – 30 let od sametové revoluce, 20 let od vstupu ČR do Severoatlantické aliance a 15 let od okamžiku, kdy se ČR stala členem Evropské unie.

Generální konzul zdůraznil nutnost neustálého aktivního boje za mír, svobodu a demokracii, a to zejména s ohledem na nové výzvy, asymetrické hrozby a hybridní války, a vyzdvihl důležitost členství ČR v NATO a EU. Zároveň vyjádřil podporu demokratické a reformující se Ukrajině a potvrdil neměnnou pozici ČR vůči nezákonné anexi Krymu i vůči ozbrojenému konfliktu na východě Ukrajiny, jež musejí být ukončeny v souladu s mezinárodním právem a dohodami a v souladu s principy celistvosti, nezávislosti a suverenity Ukrajiny.

Slavnostní recepce se zúčastnili představitelé politického, kulturního, obchodního, církevního, společenského i diplomatického života západní Ukrajiny a rovněž čeští krajané.

Přítomní hosté mohli ochutnat produkty české kuchyně, připravené českým kuchařem, a to za doprovodu české cimbálové muziky Litera.

Galerie


Recepce ke státnímu svátku České republiky